Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Peugeot 206 repro do dveri

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil Marosh555 19. 4. 2011 19:22)

Téma: Peugeot 206 repro do dveri

Zdravim Vas,
chcel by som vo svojom pindovi vymenit reproduktory ktore su osadene v prednych dverach. Momentalne su tam origo od vyroby a ten zvuk je........a tak smile. Co by ste mi odporucali tam dat namiesto tych suntov ktore tam su teraz? Bolo by dobre keby som osadil repro aj do zadnych dveri? Inak autoradio s ktorym to budem krmit je nejaky Pioneer s vykonom ''4x50W'' smile
PS: Este taka mala poznamka: v prednych dverach by mali byt podla manualu osadene 165mm reproduktory a v zadnych 130mm a ako pozeram tak je tam moznost pridat este 22mm vysky ale to si myslim ze bude asi zbytocne. Chcem este pripomenut ze nakolko je auto rozmerovo mensie tak nemam v plane tam davat subwoofer takze vlastne hladam nieco univerzalne. Samozrejme od toho necakam zazraky, len chcem nieco co bude lepsie ako to co tam je a v rozumnej cene

Re: Peugeot 206 repro do dveri

Definuj "rozumná cena"

(upravil mat00 19. 4. 2011 21:18)

Re: Peugeot 206 repro do dveri

Ak to chces len na radio, tak toto je asi minimum:
http://www.autoomega.sk/index.php?id_se … aradenie=9
Teda aspon co tu mne radili. Maju dost velku citlivost, takze zahraju pomerne dobre aj na radiu. Mam ovaly od Helix konkretne DB 69.1 a zo zvukom som bol spokojny kym som ich mal v aute smile
Este co tu zvyknu spominat ludia, je kombinacia:
http://monacor.sk/frontend.php/product/ … P-6-100PRO
a
http://monacor.sk/frontend.php/product/show/4478/DT-284
Lenze toto je bez vyhybky a asi nie prave najlacnejsie riesenie smile Skus si prejst moje vlakno Ozvucení Smart For Two:P tam je toho pisaneho dost o vsetkom co by ta mohlo zaujimat.
Este ma napadlo, musis si poriadne vytlmit a uzatvorit dvere, inak to cele nebude mat ziadny vyznam. Je toho tu na fore popisane dost, skus to trosku prehrabat.

Vidim, ze DeadMan ma predbehol smile

Re: Peugeot 206 repro do dveri

Ak tam len hodíš repráky, tak si moc nepomôžeš... Neviem ako zo má Pežó, ale dvere treba vytlmiť, aspoň trošku a hlavne uzavrieť - tzn vytvoriť pre reproduktor ozvučnicu. Ak to nespravíš, môžeš tam dať aj modré z neba, no nepomôžeš si...

Web

Re: Peugeot 206 repro do dveri

No pochybujem ze to bude nejako uzatvorene takze by som musel jedine nieco vymysliet aj ked ak mam byt uprimny neviem ako to spravim kedze pocitam ze tam bude vsetko v plaste. S tlmenim by problem nebol tam by som uz nieco vlozil. Co sa tyka tej ceny tak v prvom rade by som chcel vediet Vas nazor ci sa oplati dat repro aj do zadnych dveri alebo bude stacit ked budu reproduktory len v predu a ak len vpredu tak ci len vo dverach alebo pouzit aj tie vysky. Je rozdiela ak by som mal kupovat 6,4 alebo 2ks reproduktorov. Samozrejme plati cim menej ks tym viac si mozem dovolit do toho vrazit smile

Re: Peugeot 206 repro do dveri

Skorej by som dal repro iba do predných dverí, samozrejme komponentné, čo znamená že basák a výška oddelene. Napr. to, čo odporúčal mat00 - http://www.autoomega.sk/index.php?id_se … aradenie=9 vidíš na obrázku, že repráky sú zvlášť.. Ak by si kúpil koaxiálne (basák a výška spolu) tak by ti výšky hrali "do nôh" a hralo by to všeobecne naprd... A potom radšej nejaké repráky do zadného plata, kľudne tie, čo dopredu, alebo ovály 6*9", lebo tie 13cm v zadných dverách by ti moc nepomohli...

Web

Re: Peugeot 206 repro do dveri

Takze cenovo to vychadza do cca 100€. To by sa este dalo zniest ale rad by som vedel ako by sa dali upravit tie dvere co si spominal.Ako najlepsie spravit v tych dverach tu ozvucnicu?

Re: Peugeot 206 repro do dveri

Tu máš taký stručnejší návod s doporučeniami. Montáží máš na internete veľa, možno niekde nájdeš aj na 206ku. Principiálne je to v každom aute rovnaké, líši sa to iba konštrukciou dverí u každého automobilu.
http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/tlu … -octavia-i

Re: Peugeot 206 repro do dveri

Pežota 206 jsem si předělával a poradím Ti jednu věc. Pokud to má za něco stát, je třeba téměř kompletní přerobka těch dveří. Už jsi byl pod tapecy? Ty plastové pozice na repráky jsou málo luboké a i nastandarních 62mm pro 165mm reprák je třeba je upravit - vyštípat. Až to otevřeš, uvidíš. Nicméně nemají ale vůbec žádný objem, je to jenom deska s prolisem a dokonalým akustickým zkratem. Bez subwooferu ze dveří žádný basy nedostaneš. Pokud bud sub, tak potom OK, ale ty repra hodně ořež, protože se tam budou akorát bimcat a nic z nich nepoleze.
U 206 by se dobře delělaly doorboardy, protože od repra směrem k zadku auta je hodně prostoru, od výrobce je tam jenom polystyrenová výplň. Pokud by někdo odstranil ten původní plastovýkus, kde je origo reprák, přidělal tam chytře kroužek, podle tvaru dutiny v tapecu a prolisech v plechu dveří udělal repráku uzavřený objem až těsně k staženému okýnku (pěkně složitý tvar) dalo by se tak získat kolem 5-7 litrů objemu, což je úplně idální pro lepší kompa a navíc nepřijdeš o kapsu ve dveřích. Ale byla by to práce na hodně večerů.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Peugeot 206 repro do dveri

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£