Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil fan440 28. 10. 2007 16:18)

Téma: Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

Ahoj , dostaly se ke mě staré reprosoustavy značky Radiotehnika, typ S-30B (made in USSR)- chtěl bych poprosit všechny co mají nějaké zkušenosti s tímto typem - napište  co je to vlastně zač, jak to může být staré (můj odhad +- 20 let?). Zvuk mě docela zaujal na tak malé regálovky - odšrouboval jsem zadní stěnu a byl jsem docela překvapený - litý koš u středobasu, výhybka se svitkovými kondenzátory, tlumivky mimo desku, indikátor přebuzení s el. obvodem), prostě milé překvápko smile

fotky zde:

http://picasaweb.google.cz/Honza440/Bedna

Re: Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

Vyznieva to zvláštne, ale cca pred 20 rokmi sa v Rusku, vtedy ZSSR vyrábali aj slušné hifi komponenty. Spomínam si na kamaráda, ktorému otec zo služobky doniesol hifi zosilovač 2x50 W.  A hral veľmi dobre. Lepšie ako lacné Soňáky z Tuzexu. Preto ak nie sú reprá poškodené a kondenzátory sú v poriadku (radšej ich zmeraj) s kľudným svedomím a bez hanby ich používaj.
P.S.  O konkrétnom type S-30B neviem nič

Re: Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

já sem je kdysi míval, pdle mého hrály dobře, boužel sem je pak prodal.

Re: Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

Tieto alebo podobné bedničky má spolužiak. Hovoril, že pri preťažení sa na nich niečo rozsvieti. Že hrajú veľmi slušne, má ich podoprené subom. No ešte som ich nepočul...

Web

Re: Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

Je tam indikátor přebuzení a když jim naložíš, tak bliká červená ledka.

Re: Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

Jo, to bude ono. Len som o nich minulý týždeň počul, nevidel som ich.

Web

Re: Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

Mám ich doma, kúpil som používané za 1200SK - zvuk je vynikajúci. Doporučujem.

Re: Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

Měl jsem již několik modelů beden této firmy a mohu říci, že zvláště větší modely přehrají bezpečně tuzemskou produkci. Mají daleko příjemnější přednes a zvláště dobré podání basů i při nízké hlasitosti.
Ty malé reprobedny S-30B byly v době uvední do prodeje na našem trhu ve své kategorii určitě jedny z nejlepších. Dokonce se samy zachránily před zničením, když díky zabudované ochraně začaly signalizovat přetížení po připojení k vadnému zesilovači, který silně kmital v nadzvukovém pásmu.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Zkušenosti s reprosoustavami Radiotehnika???

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£