Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » DIY SEAS repro

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

(upravil Dzury 23. 12. 2007 22:34)

Re: DIY SEAS repro

Parada, parada, diky moc:)
No to co jsi nacrtnul vypada solidne, jen to mereni to bude problem, uz jenom tahnout takovy bedny nekam mojim autem kam se vejde uz jen krabicka od sirek:) Takze jestli uz Thool ma neco postaveny a odzkouseny, udelam to podle nej vcetne vyhybky a nebudu protestovat, i kdyz verim, ze to co jsi navrhl by nebylo vubec spatne(hlavne to zkoseni celni steny se mi tam libi). Naopak mam to ulozene a zrejme se tomu podivam na zoubek v dalsim projektu az budu zase vic zkusenejsi;)

Jeste, ze jsou ty vanoce, diky:)

(upravil kyselym 24. 12. 2007 0:23)

Re: DIY SEAS repro

jo thool ma bednu odemne...byl to jeden z prvnich pokusu takze neni dobre navrhnuta...to co sem ti nakreslil uz ma vyreseny vsechno mozny co sem se od te doby naucil a pokud neplanujes neco uplne jinyho mohlo by to byt tvoje finalni reseni. To co ma thool je klasicka budecka 18L uzavrena a vyskac je v ose a predni stena nezklonena...vsechno co sem nevyresil v navrhu bedny sem musel resit ve vyhybce...neco slo dobre a neco min. pokud bys stavel predni stenu podle te thoolvy bedny udelej predni stenu zkosenou o 5stupnu. Navic budes muset udelat zaobleny hrany coz muze byt problem.

co se dovezeni na mereni tyce...pokud vylozene neprahnes po sloupu tak udelej klasickou regalovku...tu do auta nacpes v pohode. Nebo pokud si nato troufas zmerit sam:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2643
prispevek #12

chtel sem tu thoolovu bednu zverejnit na stedrej den spolu s dalsimi dvema projekty ale nejak sem to nestih sad tak sem aspon nakreslil tohle a ostatni snad prominou.

Re: DIY SEAS repro

No a co rikas na tento projekt?: http://audioweb.cz/vase-staraudio1.htm
Ten se mi totiz hodi nejvic, hlavne rozmery a celkem se mi i libi, takze puvodne jsem chtel delat prave neco takoveho, vetsina problemu je tam jiz vyresena a vyhybku jste tam kolektivne take doresili a podle hodnoceni autora je to vse v poradku.

Nejdriv asi udelam tuto bednu, vyhybku dle repro jaka verze prijde. Ta moje bude akorat o par cm vyssi, ale prickou zajistim stejny objem 18l. Sloup to byt musi to je zakladni pozadavek.
Jinak to co jsi mi poslal udelam zrejme take(nevim jiste, nezalezi jen na me), ale pozdeji, dal bych si je do obyvaku. Takze na to vubec nepospicham, tudiz pockam az zverejnis sve napady jak si rikal(pokud zverejnis) a pak to na drzo zkopiruji nebot ti verim, ze tam bude jiz vse odladene:)

Ta thoolova se mi tedy nehodi, jelikoz to neni sloup a nema BR. BR byl pozadavek c.2 jelikoz jsem nikdy BR nedelal a chci ho nyni vyzkouset.

(upravil thool 24. 12. 2007 2:19)

Re: DIY SEAS repro

Kdybych stavel ja, vybral bych to, co navrhl kyselym. Ma oproti tem druhym sloupkum dost veci rozumneji resenych.

(pozice menicu, skloneni predni strany)

edit: ted sem si tvuj prispevek precetl poradne, tak doplnuji: nezdrzoval bych se stavbou tech druhych sloupku a stavel zrovna tyto

zvlast jestli mas H1224

Web

Re: DIY SEAS repro

Dzury pokud mi veris tak nestav zadny prozatim a uz vubec ne tu staraudiovu vyhybku- ja nakonec ani nevim jakou tam dal kazdopadne at dal jakoukoliv tak nemeril a pouzil jen nejakou z webu- nejspis tonyho co sme mu doporucovali s upravou pro jeho vyskac. Tohle je presne typ vyhybky od oka... Stejne tak muzes postavit bednu koncepcne jak sem kreslil a pouzit zaphovu vyhybku pro zacatek abys aspon zatim hral - to moc dobre chapu. Pak az se rozhodnes to dotahnout do finalu proste to zajedes zmerit a finalni vysledek bude uplne jinde. Kdyz to postavis podle thoolovy bedny (coz je vpodstate zmensenina straudiovy bedny) vysledek uz bude horsi i pri sebevetsi snaze vylepsit vyhybku. Porad to bude ale o hodne lepsi nez nejaka od oka napasovana na tvou bednu. V tomhle mi muzes opravdu verit spolu s dawsooem sme to merili poslouchali a upravovali a nakonec sme udelali novou a lepsi vyhybku - meli sme v ruce jak H1142 tak H1224 a obe verze vyhybek.

Takze abych to shrnul pokud sem te opravdu nepresvecil postavit to koncepcne mnohem lip postav bednu podle thoola jen s tim rozdilem ze to udelas jako sloup. Hloubku si udelej podle toho aby ti vysel objem a vlezl se ti tam BR-ja bych to udelal na tech 15-16 litru stim BR jak sem psal. Jestli tam das BR nebo ne je vcelku fuk vyhybku to nijak neovlivni. Ale thool nakonec zustal u uzavrenky(aspon co vim). Simuloval sem si to v edge a difrakce by mely vyjit +- nastejno takze se toho prodlouzeni na sloup nemusis bat. Kdyz uz ale budes tohle delat a zakloneni casti predni desky by pro tebe nebyl problem zklonil bych vrchni cast(jeji vysku bych udelal stejnou jako ma thool vysku bedny) o 5-6 stupnu. V miste poslechu to pak bude fazove vic sedet a prostor bude presnejsi. U thoolovy bedny se toho docili poslechem mirne nad vyskacem. Ikdybys to tak neudelal porad je to fazove vcelku dobre ale kdyz mas tu moznost...ja bych to proste udelal hned poradne a zadny dalsi uz pak nestavel.

mrkni sem:
http://phoenix.inf.upol.cz/~kyselym/project/L18system/

dal sem tam zmereny repraky v te moji(thoolove) bedne jak H1142 tak H1224 (pokud si stim bude nekdo hrat tak tak ty 1m patri k sobe -H1142) H1224 neni presne z metru a nesedelo by vam to presne k sobe. Dal tam je par screenshotu jak by vypadali v takove bedne tonyho a zaphova vyhybka  a je tam aj ta moje pro srovnani. Z7 je poslech mirne nad vyskacem, Z0 je ve vysce vyskace. Ten muj navrh neni frekvencne tak rovny prave na ukor faze a z poslechu sme s davidem dali jednoznacne tomuto prednost, navic se to takhle mnohem prijemneji posloucha.

co sem tim chtel rict...obe hraji slusne. Da se to ale udelat lip - hlavne v podani prostoru diky fazi.

(upravil Dzury 24. 12. 2007 15:41)

Re: DIY SEAS repro

Vycerpavajici infirmace:) No ja bych delal tu tvoji to je jasny, krasne jsi to nacrtl, vysvetlil, ale problem je, ze je to hrozne veliky, jak rikam to bych dal do obyvaku, ale tyhle chci dat do mensiho pokoje a to uz by byl s rozmerama problem...muzu mit vysku max 88cm a hlobku tak 30cm. S tema 31cm vlastne jeste +5cm jak pises(BR bych chtel zepredu) by to bylo narvany na zdi(max. 18 cm od zadni steny). Proto jsem chtel montovat tu staraudiovu, rozmerama OK(regalovku nechci, i kdyz mam malo mista, jsem uz takovej;). Jinak jak jsem koukal na ty charky, ta zaphova vychazi dobre a tvoje tez. Ta tonyho nic moc to mas pravdu.

Jinak me ted napadlo, ta tvoje koncepce je OK, pozice menicu posunuta, deska sklonena, me napadlo, ze bych to tedy jen zmensil, dodrzel 16l, dal prozatim zaphovu vyhybku nez to zmerim. BR tedy jak pises maxi zaobleny 52/260 v plne delce do predni steny min. 20cm od podlahy.
Takze bych to udelal vysoky 88cm, siroky 22cm, hluboky 30cm, prickou uvnitr bedny zajistil 16l objem(repro H1224). Tlumil bych rounem z Dexonu(3cm siroky) na vsechny steny mimo desky s repro a BR. Po stranach bych tu sklonenou desku mirne zkosil.
Nevim, ale kdyz to udelam podle tebe jen to taklhe zmensim, dodrzim objem, snad se to nijak zvukove nerozhodi(preci jen hloubka max.30 a BR 26 dlouhej, jestli to neudela neplechu)?
Jestli to odsouhlasis, hned po svatcich jdu pro drevo:)

Re: DIY SEAS repro

tu vysku jsem jen placl odhadem...na vysku si to muzes udelat vicemene jak chces nijak vyrazne to difrakce neovlivni. S tou hloubkou je to uz malinko problem...preci jen by melo za vyustenim tohodle BR v bedne zustat aspon 5cm. (coz se rovna 310+ tloustka zadni steny v mm) Co se ladeni BR tyce tak to je taky docela o preferencich... ja radeji podladenej s pozvolnejsim prubehem....udela to tak neco mezi BR a CC bednou. Kdyz BR udelas 21cm dlouhy taky to nebude blbe a pro objem 16L je to i vhodnejsi ladeni.
Tlumeni z dexonu nemam zkusenost...vyzkousej uvidis...vymenit se to da dycky.
Nez budes rezat drevo napis mi mail a doladime to do finalu tu celni desku. To co sem ti nacrtnul bylo jen takovy hrani... ale muzes to udelat vpodstate tak jak si popisoval...

Re: DIY SEAS repro

zdravím Vás páni,zaujimalo by ma ako pokračuje tento projekt,ak pokračuje.Hodlám sa pustit do toho Zapha,ale toto ponatie stlpových 2p ma zaujalo viac.Dzury uz to hrá?ak ano podel sa o pocity a konečné riešenie...a vdaka Kyselymu za typy a rady smile

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reprosoustavy » DIY SEAS repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£