Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Otvory pre reproduktory

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 37]

Téma: Otvory pre reproduktory

Caute vsetci. Ospravedlnujem sa , viem, ze tato tema nepatri do tohto oddielu.

Viem, ze na tomto fore su aj chalani z Trencina. Potrebujem velku pomoc. Staviam si hifi bedne, uz mam ozvucnice, menice - dokonca popajkovane, ale mam najvacsi problem s prednou doskou reprobedne - kde su samotne menice a konkretne z vyrobenim otvorov, pre ne potrebnych. Kedze nemam potrebne vybavenie, tak som sa pokusal spravit aj nieco sam ale skoncilo to vzdy neuspechom: U nas - v Trencianskych Tepliciach je jedno jedine stolarstvo. Vzdy ked som sa prisiel opytat, tak tam neboli, alebo mali vela prace ...atd. Tak som sa rozhodol kupit si hnusnu drevotriesku v Baumaxe. Aspon mi to tam zrezu do praveho uhla, ale otvory nevedia vyfrezovat, mal som pozicanu hornu frezku, s tym som nevedel robit, a kedze som muzikant tak chcem mat 10 prstov. Pocul som, ze sa to da robit aj s vykruzovacom na vrtacku. Zas nemam stojan a kvoli 8 dieram nechcem kupovat naradia. S priamociarkou je to krive - som velky pedant- a potrebujem frezovat aj drazku na kalotovy vyskac.

Uz som znicil 5 parov dosiek.  smile

Preto prosim poradte, kto je z trencina, nejake stolarstvo, kde by mi to spravili na pockanie, pripadne ak je niekto taky sikovny, ze by to spravil aj doma. Vykres nie je problem poslat, a ak by bol potrebny material nie je problem doviezt, nieco mam.

Dakujem za pomoc.

Web

Re: Otvory pre reproduktory

Adamec ak chceš, zajtra poobede dojdi, aj Boom by mal, niečo s tým spravíme. ICQ mám v profile

Re: Otvory pre reproduktory

Velmi dakujem drimacoustic, ze si sa mi ozval. No ale mam problem: velmi rad by som sa dnes s vami stretol, ale mam dnes nacvik a skusku a v pondelok odchadzam na zajazd, takze  tu cely nasledujuci tyzden az do 17.2. - do nedele nebudem. Kedze som student, tak dalsi nasledujuci tyzden od 18. mame prazdniny, tak a by si si na mna nasiel cas, bol by som rad. Dik

Web

Re: Otvory pre reproduktory

OK, času zatial dosť. Ozvi sa na ICQ.

Re: Otvory pre reproduktory

ja som tiež trenčan a rad by som sa priučil neake nove veci ohladom prace s hornou frezou ak by to bolo možneeee
tak ked budete nieco spekulovat napiste to sem prosíím

Re: Otvory pre reproduktory

tak až to budete dělat tak by bylo vhodný to třeba natočit a dát na youtube i s podrobnýma komentářema, například já z obrázků vůbec nepochopil jak se co dělá... a horní frézku můžu mít taky k dispozici ale neumím s ní...

Web

Re: Otvory pre reproduktory

No to je dobry napad natocit take veci...  s frezkou som nerobil este ani ja.. azaujimalo by ma to

Re: Otvory pre reproduktory

Otvory pre reproduktory sa dajú aj s priamočiarkou vypíliť 'rovno' a úhľadne, ale chce to prax a cit. Hlavne pri kruhových otvoroch by to nemal byť pre skúseného stolára až taký problém. Horšie sa pília elipsy a zvlášť skosené...
A za návod na frézku na youtube sa tiež prihováram, skvelý nápad.

Web

Re: Otvory pre reproduktory

ciplox napsal:

....pri kruhových otvoroch by to nemal byť pre skúseného stolára až taký problém......

myslis ze si na to kapl, ale kolik nas tady jsje zkusenych truhlaru a stolaru? myslim ze se to da spocitat na palcich jedne ruky. Dale pro domaciho kutila to problem trosku je. Oni prave zadaji navod jak si obyc domaci kutil vyreze pekny otvor.

Web

(upravil drimacoustic 11. 2. 2008 20:48)

Re: Otvory pre reproduktory

Tak čo Adamec?
Boom ako si spokojný s tými doskami?

Re: Otvory pre reproduktory

chalani, hned jak sa vrátim z toho zájazdu - po 17. tak sa Vám ozvem. Zajtra odchadzam o deviatej.

Drimacoustic: diky, ze na mna nezabudas, neznesiem, aby som mal odflaknute predne dosky na reprach, vsetko musí byt presné. Ako som rád, ze tí Gréci, ci kto vynasli ten pravý uhol. smile

Ozaj,  mam doniest aj ten moj matros?? Je to nejaka starsia skrina, hrubka drevotriesko je oklo 19-20mm.

Web

Re: Otvory pre reproduktory

no keď chceš aby som s tým niečo spravil, tak by si to mal asi donesť:)

Re: Otvory pre reproduktory

Otvory do dosak sa v domacich podmienkach urcite robia priamociarou pilou; pripadne frezovacim vrtakom (bezne 30-40Sk/kus), ale tym to ide tazsie. Mozete na mensie otvory pouzit vyvrtavacie kotuce na vrtacku. Daju sa kupit hobby kovove uz od 150Sk/set 5ks aj viac (2-3 tis. za Bosch alebo Black'n'Decker Piranha)
Priemyselne je na to CNC freza, listova pila alebo tiez freza s frezovacim vrtakom.

Horna freza je na zapustenie prvkov do materialu a na jemne frezovanie povrchu. Doma je dost neprakticke tym robit otvory do materialu; tym mozete zarovnat tak nerovnosti po priamociarke. Na hornu frezku ani video netreba, staci zdravy sedliacky rozum, zlozit to a treba jemnu ruku na hybanie s tym. Staci si par krat vyskusat na necisto a potom to pojde. Pouzivam to zatial 2mesiace.

Lacne a celkom slusne frezky mali naposledy v Baumaxe, co som kupoval, set asi 20ks za 470Sk smile Inak su frezky podla tvaru a znacky (tiez kvality) od 50-1200Sk/kus.

Re: Otvory pre reproduktory

tak ja osobne som uz dost otvorov spravil obyc 6 vyrtakom... pokial nie ej clovek klavy tak je to aj pekny kruh

Re: Otvory pre reproduktory

Komár frézkou spravím najprv zapustenie, potom samotný otvor do hľbky tak pol centimetra, zbytok vyrežem priamočiarkou.
Pokial robíš kruhové otvory presnú ruku naozaj netreba. Ja ju mám od minulých vianoc, je to nenahraditelný pomocník ak chceš aby bedne vyzerali k svetu.

S frézovacím vrtákom som ešte nerobil, možno je to jednoduchšie ale treba na to asi dosť kvalitnú vàtačku. A frézovacím vrtákom IMHO neskosíš alebo nezaoblíš rohy.

Toť môj názor.

Re: Otvory pre reproduktory

Naprostý souhlas s drimacousticom, pokud to má trochu vypadat (i když díra bude skrytá), tak jedině profrézovat otvor, bez frézky se stejně neobejdete. Akorát to chce na několikrát objet kruh, vyrýpat piliny z drážky a pokračovat s větší hloubkou, drážka se dost zanáší (nemám odsávání).

Re: Otvory pre reproduktory

no do drevotriesky sa bude frezovat asi tazko, do mdf by to malo ist bez problemov.

Re: Otvory pre reproduktory

Do dřevotřísky se frézuje také dobře.

Re: Otvory pre reproduktory

Do drevotriesky vpoho, tiež záleží na hustote a kvalite drevotriesky. Z mojej skúsenosti drevotrieska zo starších skríň a nábytku je kvalitnejšia a hustejšia. Tá sračka čo sa predáva v Baumaxe je dosť riedka. Vyfrézovať vyfrézuješ ale budeš musieť aj tmeliť pretože to trochu vykusuje. A ak budeš robiť niečo s hranami tak tiež tmeliť. V tomto je MDF alebo preglejka lepšia.

Re: Otvory pre reproduktory

chlapi vyuzite na hornej freze zeleznu zarazku kt si nadstavujete vzdialenost frezovania, namerajte si presny stred otvoru, navrtajte tam srob. o ten srob zalozit tu zeleznu zarazku, nastavit spravnu vzdialenost a uz to mate ako kruzidlo-presne frezovanie. to je len moj kutilsky poznatok.

Příspěvky [1 až 20 z 37]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Otvory pre reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£