(upravil ohm 22. 2. 2008 16:08)

Téma: rada - zapojenie

zdrawim chcem postavit 3-pasmove bedne ..chcem poradit ci je lepsie aby mali 8ohm alebo 4ohm .. repraky budud v jednej bedni vyskovy ARV 104 63/8-4 stredove ARP 150 00/8-4 a 2 krat stredobasovy ARN 150 05/8-4.  a ide mi hlavne o to ako zapojit tie dva stredobasove ak by mali mat bedne 4 ohmi tak je lepsie ich zapojit ako dva 8 ohmove paralerne alebo ak by mali mat 8 hmov bedne tak ci je lepsie zapojit dva 4ohmove do serie

Re: rada - zapojenie

1. lesie je zapajat paralelne.. cize 8ohmove repraky
2. mi pride dost odveci stavat 3p s dvoma 5" na basoch
3. radsej sprav obycajne dvojpasmo b v b
4. ak ches stavat s 5" tak podla mna to nema cenu 3p pokial nebudu apon 4

Re: rada - zapojenie

je to az taky nezmysel?? ...nechcem tam davat ziadne vacsie koli tomu aby bedne boli moc siroke ... chcem mat tie bedne stihle stlpove

Re: rada - zapojenie

Mel bych jednu variantu... smile Zkus si tady na foru vyhledat "pohlcovac ticha mkII" smile

Re: rada - zapojenie

Michal: neviem ci som to dobre pochopil .. ..ide o to ze tieto bedne co chcem ja postavit budu hrat tak isto ako ..jednoduche dvoj pasma ..ak by si to mohol v skratke vysvetlit

Re: rada - zapojenie

Hledej pohlcovač a uvidíš. Se svejma znalostma dobře hrající bednu nepostavíš.

Re: rada - zapojenie

Ja? Proc ja? Nemyslim si, ze by to byl spatny napad davat do 3p na basy ARN150. ALE...

Pokud 150 na basy, tak dej 4, budes cumet, co to zharaje - zadne zemetreseni, ale diskoteka dobra. Ale na stredy je potom nesmysl dat taky 150, je to skoda. Pouzil bych neco 4", z TVM tedy ARN116.

K tem pohlcovacum - ja prave delal stihle 3pasmove sloupy s 4xARN188 na basech v kazde. Ale vyhybka je peklo a i ted to chce celkem masivni ekvalizaci, aby to hralo. Ale musim uznat, ze mne ty bedny prekvapuji v dobrem. Az nekdy bude cas, tu vyhybku dodelam poradne - jeste jsem nad nima nezlomil hul.

Re: rada - zapojenie

zas 4  arn-ka tam nechcem davat uz aj koli financiam ... ide mi hlavne o to ci tam mam dat aj ten stred alebo ho mam vynechat a spravit bez toho. ma to zmysel ho tam davat?? .. a co sa tyka mojich znalosti .wiem ze co sa tyka vsetkych tych parametrov ohladne reprakov atd toho moc newiem .. chcem nabrat informacie a potom po konstrukcnej stranke to uz pre mna problem nerobi ziadny

Re: rada - zapojenie

A proč potřebuješ nutně stavět nějaké sloupové monstrum s tolika měničema? Bych postavil radši elegantní stojanovky smile

(upravil Bubacek 22. 2. 2008 20:41)

Re: rada - zapojenie

hlavně bych tam necpal ARV 104, kdyžuž tak GTC11, cenově srovnatelný a zvukově přijatelnější výškáč smile

// a stavět třípásmo s dvěma pětipalci mi připadá jako nesmysl, proč nepoužiješ alespoň ARN188?

(upravil Shade 22. 2. 2008 23:25)

Re: rada - zapojenie

to bubacek .... sd 2x5" = sd 1x6,5"
takze ci pouzije dve 150 alebo jednu 188 tak to uz ma fakt jedno... ja len ze robit 3p s takym malym basom trocha postrada zmysel
sprav si diapolito 150 gtc 150 v 20 litroch s br na 45 a budes podla mna spokojny

Re: rada - zapojenie

a nebo 2,5 pásmo ale to bude problém s tím odladěním vyhybky,ale určitě by se taky podle ucha dalo smile

Web

Re: rada - zapojenie

a co tak keby som nechal ten vyskac bud to ARV alebo od tonsilu GTC co tu bolo spomenute spolu s tym stredovym ARP 150 a pod ne dnuka do bedne uzavrel jeden ten stredobass 150 popripade dva ..chapete ma smile

Re: rada - zapojenie

Nechápeme. O čem myslíš že je tu celou dobu řeč?

(upravil ohm 23. 2. 2008 13:41)

Re: rada - zapojenie

mozno to je fakt blbost co som napisal ..myslim to tak ze nie klasicky na prednej stene aby boli vsetky styri repraky ale tak ze na prednej stene bude vidno iba vyskovy a stredovy reproduktor a dnuka v ozvuciv dole bude v priecke zabudovany jeden stredobass uzavrety popripade s bassreflexom ..alebo dva tie ARN .. ci by to malo lepsie basy ako keby boli tie dva ARN na prednej stene

(upravil Thales 23. 2. 2008 13:26)

Re: rada - zapojenie

Takže myslíš třípásmové bedny které by měly místo basové sekce bandpass? To je blbost. Hrálo by to na <->. Udělej to tak jak ti radí jiní. Udělal bych z toho klasické dvoupásmo nebo 2pásmo d'Apollito nebo ještě 2,5 pásmo by šlo ale na odladění takové kombinace ty zase nemáš znalosti a není to něco co se dá vysvětlit během pěti minut. Takže udělej to klasické dvoupásmo s jedním výškáčem a jedním středobasem, na to výhybky jsou a stačí když to jen okopíruješ. Střeďák tam nedávej protože vzhledem k tomu jak velký střeďák chceš použít v poměru k těm středobasům je to zbytečně velké. Bylo by třeba použít měnší (např. ten citovaný ARN116) ale tam je zase problém v tom že na to nikdo zatím nedělal výhybku a vynaložené úsilí a náklady by neodpovídaly výsledku. Pak je tu ještě další možnost jestli už ten střeďák máš koupit k tomu nějaký pořádný basák do třípásma. Ideálně dva osmipalce nebo lépe jeden dvanáctipalec. Takové projekty už tu jsou, stačí se porozhlédnout po projektech.

A necituj pokud to není vyloženě nutné (a to tady není). Udělej s tím něco.

Re: rada - zapojenie

diky za vysvetlenie ..tak zatial prichadza do uvahy iba to d´Apolito  B V B  s tym basreflexom ..ale skusim este popozerat lebo predsa len chcem aby tie bedne boli dyzajnovo vyssie a to d´Apolito co som tu videl ako projekt bola taka klasicka bedna ..mozno by sa dalo pohrat s rozmermy  pri zachovani objemu ale to by asi uz menilo zvuk

Re: rada - zapojenie

preto hovorim s BR pretoze co som pozeral projekty s tymito ARN-kami tak boli s BR ziadne uzavrete

Re: rada - zapojenie

Je promiň. Jsem dneska nějaký rozlítaný tak jsem se sekl. Teď jsem se podíval pořádně. Jo pro tyhle repra je to OK. BR můžeš.

Re: rada - zapojenie

no ked uz si ma zvozil ze nie a raz hej smile tak co je podla teba lepsie s alebo bez respektive to zalezi podla toho aky styl hudby sa bude pocuvat??