(upravil babakus 25. 2. 2008 15:46)

Téma: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Mám staré autorádio které nemá linkový výstup. Chtěl bych si ho vyrobit a nechci kupovat "kouzelné krabičky". Stačí na to normální odporový dělič? Nebo to mám srazit nějak jinak. Tento výstup by měl sloužit k připojení standartního autozesilovače (nastavitelná úroveň), ale nevím jak jsou ty vstupy citlivé(vstupní napětí).
Poraďte prosím.

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Sezen zes co ma hi-in, kdyz uz a nemusis nic bastlit. smile

(upravil sinclair 25. 2. 2008 18:33)

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

SYMETRICKÝ odporový dělič. Symetrický proto, že 99% autorádií má můstkové reprovýstupy. Případně i nesymetrický, ale s oddělovacím elytem a vzít to z + reprovýstupu.

Web

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Michal: haha wink

Sinclair: mohl by jsi mi to prosím popsat? Symetrický odporový dělič mi nic neříká. Kdyby jsi nahodil nějaké hodnoty odporů, vůbec bych se nezlobil. Nerad bych něco zkurvil.

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Nebylo by přece jen jednodušší koupit za 99 korun "kouzelnou" krabičku od Dexonu...?

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Jednodušší by to možná bylo, ale proč to nezkusit jinak... wink

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Jasný, zcela tvýmu přístupu rozumím:) I když pokud jde o elektroniku, já se radši pevně držím vyšlapaných cestiček...:)

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Sym. odporový dělič vypadá asi takto: Vemeš dráty + a -, k oběma dáš do série odpor a konce odporů spojíš odporem. Vlastně mezi 2 kabely strčíš 3 odpory do série. Výstup + a - máš na vývodech prostředního odporu...

(upravil babakus 1. 3. 2008 17:06)

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Díky, to už jsem zjistil taky.... wink Teď sice nemám čas to řešit, ale až najdu chvíli času, zkusím něco ubastlit.

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

No a protože ten dělič má mít nějaký rozumný útlum /rádio dává na reprovýstupu cca 7Vef a ty potřebuješ pro zes cca volt/, tak podélný odpory dej třeba 2k2 a příčný třeba 330-560R.
Při nesymetrickém děliči to bude vypadat takto : +výstup repro - oddělovací 100uF/35V elyt - podélný odpor 2k2 - příčný odpor 470R. Výstup bude ze středu děliče a kostra.
Babakusi, Ty ostudo ostudná...mysli!!!

Web

(upravil babakus 2. 3. 2008 12:31)

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Já se snažím myslet, ale ono to tak bolí.... smile

Jsem nevěděl s jakým napětím mám počítat. Sice jsem věděl, že pro zesilovač potřebuju cca 1V, ale nebyl jsem si jistý tím výstupem z rádia.

Děkuji

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Omlouvám se, že jsem takový hovado, ale  "výstup bude ze středu děliče" (viz. Sinclair) znamená, že výstup + bude mezi podélným odporem 2,2 a příčným odporem 470?

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

jo

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Není málo jen jeden volt? Když linkový výstupy autorádií mají 2V a dražší typy až 4 V...?

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

To bys pak mohl pripojit klidne na primo, pokud mas zesilovac, ktery snese na vstupu 7Vef a spickove jeste vic...

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

ne e... 0,4 - 4V... To ty dva volty z cinchů rádia jsou maximálním výkonem?

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Uroven linkoveho signalu se udava 0/peak, ne?

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Od kdy? Já znám jen jednociferný údaj např. 2V. Ono totiž to HBP hraje při stejným zesílení rádia potišeji, než předchozí zesilovač (což bude tou vstupní citlivostí jen 0,4V zatímco jiný mívají 0,1 až 0,2V), proto si myslím, jestli by to nechtělo trochu víc voltů z odporovýho děliče...

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Třeba někomu pomůže tabulka na výpočet odporů v děliči:

http://sklad.souboru.cz/index.php?p=dow … 6jnyqIhvFy

Hodnoty odporů a vstupního napětí lze libovolně měnit, ostatní jsou vzorce. Hodnoty jsou informativní, není započítán vstupní odpor zesilovače.

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

zazracne krabicky od dexonu a pod... obsahuju aj tak len obycajny delič smile