Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 29]

Téma: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Myslím, že nadpis hovorí za všetko, skúsenosti nemám s Eminence ani s Beymou, ide o sub do obývačky, chcem kultivovaný čistý bas, nepotrebujem 20 Hz 40 úplne stačí, ale chcem razanciu a vysokú citlivosť. Mal by spľňať požiadavky pre hudbu aj domáce kino, privítam aj iné meniče, impedancia nehrá rolu, veľkosť bedne nehrá rolu, o exotiku nestojím a cenový strop za menič je 6K Sk.

(upravil KomarD-Jeay 15. 7. 2008 23:29)

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

RCF L15P200AK, Beyma 15G40 / 18G40 alebo G50 (trochu drahsi ako chces ale hodne lepsi)

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Chňápl bych po Seleniu 15SWS800.

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

RCF rozhodně, přikláněl bych se k LF18G401 nebo BC18PS100.
Můžeš rovnou udělat modifikaci MT18SUB s jiným tvarem. V obejváku to bude hýbat s vnitřnostma.

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Lenže MT18SUB je hornflex, a to mi ako velmi estetické nepripadá. Omnoho radšej by som volil bassreflex alebo closed. LF18G401 vyzerá sľubne, na odtrhnutie palice všetkým v obývačke bude viac než dobrý smile .

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

LF18G401 se samozřejmě do basreflexu udělat dá. Oproti hornflexu to takovej velkej rozdíl být nemusí. Mohlo by se to projevit třeba i užší přední stěnou a menším objemem. obsah díry do basreflexu bych ale i tak nechal poměrně velkej. minimálně 400cm čtverečných, nebo ještě víc.

(upravil check 16. 7. 2008 13:34)

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Tvým požadavkům asi nejlépe vyhoví dva kusy Selenií 15PW5, každý v 230l a BR40Hz. S celkovou citlivostí 100dB a minimálním akustickým tlakem 120dB ti to utrhne hlavu i s nějakým LM3886 na konci.

Web

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Tak 2 ks subov sa mi ako nápad nepáči. Čo sa týka konca, tam pôjde SPD 600, alebo 800, Sinclairovi som ešte nepísal, prípadne 2x LEACH 300W do mostíka. Ešte by bolo dobré povedať, že toto by malo byť konečné riešenie, takže sa k tomu aj staviam. Strop repra som dal 6 litrov, ten RCF stojí 8, to nejako prežijem. Ako som povedal, na veľkosti bedni veľmi nezáleží,keď to bude 300l, tak bude, obývačku mám 7x8m, takže miesto v nej nájdem. Cena celého subu by mala byť do 22 tis, vrátane zosu a všetkých ostatných náležitostí, ako je 1 kW toroid a pod.

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

to RCFko stojí 5800. jedině že bys vzal LF18X400. to je dražší, ale nemyslím že na domácí použití bys ho využil.

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Crash už si si mohol všimnúť, že písem po slovensky, a teda zrejme aj ceny sú vyjadrené v Sk. 6000 Kč je 8000 Sk.

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

mě to netrklo. sory.... Pak je tu ještě ta možnost s BC 18PS100. krom toho že je to slušný reprák s 4" cívkou má za tu cenu největší Xmax, a to se u domácího kyna může hodit. s citlivostí už je na tom ale hůř než to RCFko.

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Crash si ochotný odsimulovať to LF18G401?? Chcem ho využiť na maximum, takže objem koľko si pýta, bassreflex 35-40 Hz (alebo snáď zavretú búdku??). Spodok bude orezaný určite, občas sa určite stane, že so to trochu osolím (ale myslím, že tých 20W, ktoré ešte možno v tej obývačke vydržím počuvať, by to repro mohlo vydržať aj pod 30 Hz). Proste nechcem byť príliš limitovaný použitím toho bassreflexu. Druhá vec je kde zohnať, alebo ako spraviť bassreflex takých rozmerov.

(upravil Crashpc 16. 7. 2008 16:24)

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

už jsem to simuloval i pro sebe. objem od 130 do 200l, ladění kolem 40Hz, subsonic 30-35Hz podle naladění nebo aktuálního příkonu. záleží opravdu jen na tom jak hluboko chceš zajít. doma bych se nebál ladit na 35Hz, ale osobně bych to viděl na 160l@40Hz. reprák pojede s dostatečnou citlivostí(-3db) až ke 35Hz. 800W by měl taky zvládnout, ale nedovedu si představit jak to zvládnou tvoje uši. naposled jsem něco adekvátně silnýho slyšel v místnosti 7x10m, a lidi utíkali pryč.

//jo a ty basreflexy - co ti brání je udělat klasicky ze dřeva? nelíbí?

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Ako to zvládnem ja, toho sa neboj.Kolko litrov by bolo optimum na tých 35 Hz?? Mohol by si mi dať kontakt na icq? Nechcem zarierať fórum.

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

290685733 ale nedivse kdybych tam nebyl. jsem nemocnej a polehávám

(upravil check 16. 7. 2008 20:57)

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Vzhledem k tomu, že ti nesejde na objemu, tak je v podstatě jediným měřítkem kvality celková plocha membrány. Dvě 15" vyjdou v tomto smyslu líp než jedna 18" a budou mít kvalitnější zvuk i z důvodů turbulentních. Víc subwooferů rozmístěných po místnosti má lepší "distribuci" basu.
Vcelku nekompromisní řešení by byly 4ks Eminence Delta 15LF každá v bezmála půl metru krychlovém a BR30Hz. Ke každé by stačilo jedno LM3886 jako koncový zesilovač, protože by to mělo celkovou citlivost 104dB a minimální akustický tlak 120dB.
Pokud bys trval na jedné membráně, tak bys s tou Sigmou (250l/35Hz) neprohloupil a Hot.Shot ti radí silnější reproduktor, který by taky dobře fungoval, ale v menším objemu, takže s o dost menší citlivostí. Pokud bys chtěl větší zatížitelnost tak je tu ještě RCF 18P-200N (250/35Hz), se který hravě dosáhneš 120dB.
Osobně bych se být tebou vykašlal na řadu SPD, ušetřil nákupem SPV250 a postavil buď ze dvou repráků nebo použil levnější 21".

Web

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

delta15LF je ráda že je ráda. pořádně neuřídí membránu kvůli slabýmu pohonu. Tazatel chce kultivovaný dynamický bas. taky si myslým že tu zavádíš nehezké manýry ohledně citlivosti. vztahuj jí k příkonu, ne k napětí.

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

No přiznávám, že to sou citlivostí není tak jednoduché. Vyprošuji si ale termíny jako "plandák, tvrdý bas, měkký bas, neuřídí membránu, atd..."

Web

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

no zrovna nedávno jsem ti za tyhle popisy(správný odhad) nabízel pětikilo a ty jsi to s chutí bral. tak jakýpak copak big_smile
s tou citlivostí mě poslední zloubou zloběj i v odborný literatuře. to se kruci neuměj sjednotit?

Re: Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Pokud uz se tu podobny flame vedl, docela bych si to rad precet. Ono to pouziva celkem dost lidi (imho treba Michal, no offence smile), plandak a podobne. Sam nevim jak to spravne popsat. Priklad: pokud dam treba ARN312 do 500l, teoreticky se dostanu niz (objem->citlivost dole), ale budu tam mit takovou vychylku, ze zatizitelnost bude placnu 2W, tj. proste bude mit tak brutalni rozkmit, ze bude "plandat". Nebo jak to lip popsat, jinak nez ze je clovek kreten, kdyz strci 312 do 500l...
A pojem neuridi membranu lidi pouzivaji i vzhledem k zesu ("To kilowattovy hovado s DF 400 tu membranu uridi jedna basen."), tak jak to teda je? smile

Příspěvky [1 až 20 z 29]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Sub na doma: Sigma 18 PRO alebo 18G40??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£