Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty PA » ondra Ch (satelity Fane KC15/300 a Selenium D210Ti + HM25-25)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: ondra Ch (satelity Fane KC15/300 a Selenium D210Ti + HM25-25)

  • Určení: 2pásmové profi satelity

  • Technická data: Bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 54x74x37cm, Objem 110l, Impedance 8Ω (min 4.5Ω), Bassreflex 490x33x27mm, DTD 18mm

  • Autor: ondra Ch

  • Další projekty: Reprosoustavy (Monacor SPH-225C a DT-300)

Úvod
Tyto reprosoustavy jsem vlastně tak úplně sám nepostavil, vznikly úpravou beden, které jsem koupil za docela slušnou cenu. Původně to byly třípásmovky osazené Tonsily GDWT 12-19/100 + GDM 16/150/8 + středobas Fane KC15/300. Zvukově to byla docela hrůza. Jelikož jsem občasný takyDJ smile a už jsem nechtěl dělat ostudu, rozhodl jsem se pro upgrade.

Středobasy Fane jsem samozřejmě zachoval. Na radu Huberta Mašína jsem použil výborný (vzhledem k ceně) 1" driver Selenium D210Ti + zvukovod HM25-25. Je neskutečné, co ti Brazilci dokážou vyrobit, nikdy bych to do nich neřekl. smile Další problém byl výhybka, nakonec jsem použil zapojení ze stavebnice Megaton EM151, vím, že to není zrovna košer řešení, ale dopadlo to docela dobře, viz výsledky měření. Dělící kmitočet je cca 2000Hz, 12+18dB/oct, tato výhybka vznikla laděním a měřením (Hubert) a je určena pro Eminenci Deltu 15. Použité kondenzátory jsou typu MKP (Bennic).

Stavba
Jelikož to byla původně třípásmovka, musel jsem překrýt původní přední stěnu bedny laťovkou o tloušťce 15mm, tím jsem jí také pěkně zpevnil - celková tloušťka přední stěny je tak 33mm. Byla dost zapuštěná, takže to šlo. Štěrbinový bassreflex se tím samozřejmě prodloužil, box je poněkud níže naladěný než byl původně.

Zvuk
Nemám zrovna absolutní sluch, ale zvuk je podle mě velmi čistý, přirozený (zesilovač s moduly Aldax SPM 250). Basy mají tu správnou profi tvrdost a razanci. A vzhledem k velké citlivosti je to docela masáž. Se zvukem jsem byl opravdu spokojený, ale nedalo mi to (vzhledem k použité výhybce) a domluvil se s Hubertem na měření, nemám to do Brandýsa daleko a výsledky nejsou tak hrozné, jak jsem čekal.

Závěr
Konečně mám bedny, za které se nemusím stydět a neničím sluchové orgány posluchačů pískajícími tweetry Tonsil. Hned bych si je nastěhoval do pokoje, ale přítelkyně by se tam už nevešla. smile

http://s19.postimg.cc/yfjb4adtb/ondrach1_01.jpg http://s19.postimg.cc/6gp5dfc6n/ondrach1_02.jpg http://s19.postimg.cc/t6oa6eve7/ondrach1_03.png

Re: ondra Ch (satelity Fane KC15/300 a Selenium D210Ti + HM25-25)

Zkus opravit odkazy na ty obrázky, při kliknutí mě to hodí někam na hlavní stránku.

Web

Re: ondra Ch (satelity Fane KC15/300 a Selenium D210Ti + HM25-25)

Já ti nevím, poslední dobou mě děsně chytla slina postavit si pořádný PA, takže každýmu projektu tady s PA měniči musím dát za jedna.
Zde se mi hodně líbí barevná kombinace koberce, zbytek je tak normální no, ale jinak povedené a pěkně. wink

Re: ondra Ch (satelity Fane KC15/300 a Selenium D210Ti + HM25-25)

Ondro máš to pěkný, ale myslim že by nebylo od věci odladit výhybku přímo pro tohle osazení, určitě by ta charka byla rovnější.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty PA » ondra Ch (satelity Fane KC15/300 a Selenium D210Ti + HM25-25)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£