Téma: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

čus lidi
mám vypočítaný rozměry bedny, objem bedny, velikosti BR ale nevím jak s umístěním BR, snažím se totiž o co nejmenší rozměry, tak sem se chtěl zeptat jestli by hodně vadilo když bych BR orientoval na zadní stranu ozvučnice?

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

Ja jsem PA bednu jeste s BR vzadu nevidel - predpokladam, ze to souvisi s tim, ze PA bedny jsou obecne vetsi a davaji se i vedle sebe, coz vede ke spatnemu fungovani BR vzadu, ktery by se spatne scital s predni stranu repro.
Dle meho se snaz dat BR dopredu - z hlediska uspory mista napr. dve sterbiny vedle horny na bokach, nebo trojuhlenikove BR ve spodnich rozich bedny.

btw. jak si na tom s vyhybkou?

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

Pravda ty trojúhelníkový BR budou asi nejlepší, jen se chci pro jistotu zeptat, jestli platí, že jakoby objem vypočítaných kulatých BR musí bejt stejnej jako objem těch trojúhélníkovejch? Jinak s výhybkou nemám problém, budu dělit aktivně, bohužel zatím asi jen behringerem cx2310...

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

No objem to asi neni uplne presne - kdyz bude mit stejnou plochu a delku tak to bude ok. (Stejny objem to muze mit i pri jinem pomeru plochy a delky a to by dobre nebylo).

No deleni jen pomoci cx2310 neni uplne idealni, presety pro aktivne delene bedny maji i filtry a delay na dorovnani charky, ale tak procesor budes mit treba v budoucnu...

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

budu dělat teda ty trojúhélníkový BR, myslýte že je dobrej nápad udělat je z tlustýho hliníkovýho plechu? Nebo mám radši použít plast? Jinak co byste mi časem doporučili za ten procesor? -Za nějaký slušný peníze

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

218-ky od Zeck Focusu 40 mají v rozích trojúhelníkové BR, je jich tam osm, protože každý reproň PW1808 má svou komoru. Nevím proč to tak udělali /ve výsledku jedou repro elektricky i BR "paralelně"/. Trojúhelníkové "díry" jsou dlouhé asi 35cm, stěny mají z překližky a ještě jsou vyztužené hranolky z nějakého dřeva.
Celkově je ta bedna dost složitě udělaná na to, že je to jen obyčejný BR 2x18" a je to těžká dvouchlapovka.
Ale hraje to jaxviňa.
Potunil jsem kontrolér, byly v tom TL072, NJM4558 a NJM4570, vyházel jsem to všecko do řitě, na výškách jsou NJM2068, středy a spodek LM833. Hraje to ohromně, nevyměnil bych to za žádný aktiv ani RCF či KV2.

Kdo to tu kecal, že na velké Alfě od Nexa nejde udělat libovolný zvuk? Zažil jsem jenom jednu takovou, kde byly M3 a M8 přemotávané pámbuví kým a opravdu to hrálo jak z prdele, i když docela silně.

Web

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

a co to bylo za kontrolér co jsi potunil???

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

No procesory -zacnu tim levnejsim -  v mym okoli se jako prvni pouzivaly LEM, byly to asi prvni levnejsi procesory - spolehlive, ale zadnej zazrak. Jejich nastupce s oznacenim PLUS neznam, ale asi bych sel radsi do nej nez do Behringera. Dalsi procesor je Behringer DCX - je to Behringer se vsim vsudy a ja asi ani neznam nikoho kdo ho pouziva, protoze obecne se lidi boji sverit fungovani celeho zvuku pod Behringer.
No a pak DBX Driverack PA - ten mame my i hodne znamejch. Je to takova klasika. Neni nijak zazracnej, ale je v pohode a spolehlivej.
V soucasny dobe uz se na trhu objevuje vic levnejch procesoru, ale ty neznam.
Drazsi procesory nad 20tis. - myslim, ze tam uz nejde udelat vyslovene chybu - spis jde o to si vybrat, aby mel ty funkce co clovek chce, jak se ovlada (rucne/pres PC) - kazdymu vyhovuje neco jinyho...

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

Možný adept
http://www.bvaudio.sk/DS/DS34.htm , dobrý zvuk, možnosti aj cena...

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

to bohužel moc nevyhovuje, protože potřebuju 2x 2 pásma + výstup na sub

(upravil BV 28. 11. 2009 22:24)

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

Myslel som, že sa jedná len o delenie toho dvojpásma. Potom DS226, http://www.bvaudio.sk/DS/DS.htm  , umnožňuje aj mono sub .

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

BV: Ten procesor DS34 za ty prachy vypada dobre! Zadny zbytecnosti, ale to podstatny ma. A bylo to i vyhodny koupit dva pro reseni 2 do 8, protoze takovy procesory jsou uz hodne drahy a tohle by bylo za hubicku.

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

další věc k řešení: ty drivery jsou celkem těžký, takže by asi nebylo rozumný nechat je pouze samonosně připevněný na horně, no takže právě řešim jak je ještě přichytit k ozvučnici... Nenapadá vás něco?

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

Z jakého plastu je vyrobená? Nešla by zesílit skelným laminátem?

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

ta horna je z hliníku, o tu hornu se ani tak nebojim, spíš se bojim aby ten driver nevytrhnul kus přední stěny i s tou hornou..

Re: BR - beyma 12P1000 a BC DE610

exnerkuba
Rieši sa to vertikálne vlepenou doskou vnútri boxu s presným otvorom podľa priemeru driveru v požadovanej vzdialenosti od prednej steny. Pri montáži sa driver zasunie do toho otvoru.