Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Toroid 200VA do 1U racku

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 89]

Téma: Toroid 200VA do 1U racku

Nevíte kdo by mě namotal toroid 200VA s výškou max 36mm? K JK se mě po předchozích zkušenostech nechce.....nevím jestli u tronicu by byli ochotný něco takového udělat...

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

za zeptání  třeba v tronicu nic nedáš ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

A proč 36mm ? Vnitřní výška modulu je cca 41mm. 

V tronicu to umí, ale otázka je, jestli mají vhodné jádro.

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Potřebuju to narvat do 1U krabky od modushopu vnitřní výška 40mm. takže by mohl být i 40mm vysoký, ale radši nechávám rezervu.........

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Čím víc rezerv si necháš, tím je větší pravděpodobnost, že to nikdo neudělá.

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Bude to DPA223 v 1U smile, takže by šlo použít i dvě 100VA trafa....

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

na elosys výstave som videl toroidy od Vinuta Rajec. Výška asi 20-25mm a priemer okolo 15-20cm ak ma pamäť neklame. Výkon si už nepamätám. Je to síce cez hranice,ale možno pomôže.

Re: Toroid 200VA do 1U racku

A odvod celkového tepla máš v racku vyřešený ? To bude pasivně chlazeno ? :-/

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Vo Vinute som si nechal urobiť toroidy podľa kazzatelovej špecifikácie do DPA222 a trošku mrnčia. Počuť ich keď som uchom celkom blízko pri škatuli. Do včera ma to trošku štvalo. Od včera nie, trafo v práčke Accuphase PS-500 zaťaženej na cca. 180W vrčí viac.

Re: Toroid 200VA do 1U racku

...a taky kryty bys neměl mít z ocelového plechu, přilepených rovnou na toroid ze spodu i z vrchu lol

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Hmm, vidím to tak, že do 1U to je už dost problém, musím postavit svou krabku cca 50mm vysokou...

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

A jakým způsobem hodláš znásilnit 223, aby se vešla do 1U?

Re: Toroid 200VA do 1U racku

1U je fakt málo, ale do 50mm se to vejde. Desky budou naležato a přes L profil budou přidělané k bočním chladičům..Elyty budu muset asi taky položit.....Tak a teď mě kamenujte!!!! smile
Nevidím důvod, proč dávat tak krásně malej modulek do 2U. Nemusíme dělat všichni stejné zesilovače.... smile

Web

(upravil DJ_Rix 22. 8. 2011 20:19)

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Ondro podobnou myšlenku jsem u DPA223 měl i já. Takovej hezkej modulek je i ve 2U strašně osamocenej,v tý krabici pak kromě trafa vůbec nic není.
Petr

EDIT: Jaké jsi měl v plánu použít chlazení?? Ty 1U se podle mě s chladiči od modushopu nedělají. Viděl jsem podobné od Fischera,tam byly chladiče i u 1U,ale cena byla úplně jinde...

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Mě teď v Tronicu motají dvě trafa na 223 o výkonu 160 VA - rozměry 37 x 122 mm.

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Na kyprého pozor, mám od neho trafo, ktoré počuť do druhej miestnosti

Re: Toroid 200VA do 1U racku

JK eltru opravdu neee....

Web

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Hoši já nevím,mám od JK Eltra všechny trafa a nevrčelo mi nikdy ani jedno. Tak nevím.

Re: Toroid 200VA do 1U racku

Chlazení chci udělat pasivní se žebrem uvnitř racku, vzduch bude proudit přes větrací otvory, stejně jako je to řešeno ve většině komerčních hifi věcí...Je to na domácí poslech, do 8 ohmů 2x50W, takže to podle mě v pohodě uchladím........

Web

(upravil danda 29. 1. 2010 21:57)

Re: Toroid 200VA do 1U racku

1. Chlazení: do 1U Ti po dobrým žádný chledicí vzduch nevleze, leda by bylo dno a vrch samá díra, pod krabicí aspoň 1,5 cm místa a nad už nic... Ale, pokud to má být na doma, pak bych ten chladič vystrčil dozadu, ven, a co největší.
2. J-K Eltra: Za řadu let, co od nich beru, reklamace jen jedna, a to asi vzájemnýn nepochopením.. speciální autotrnsformátory s odbočkami pro stabilizátory napětí. Obratem a ZDARMA vyrobili, co jsem původně potřeboval..
3. Odebral jsem od nich za spoustu let tak 100 traf, žádné mebručelo ( pochopitelně nebudu uvažovat upevnění na ocelový plech atd..a nějaký jiný, dětinský kraviny typu závit nakrátko..
P.S: Těch 2*50W na doma by  uchladilo i dno rakovky, být alespoň z 1,5 mm Al plechu.


Edit: žádný trafo nikdy nevrčelo samo o sobě

Web

Příspěvky [1 až 20 z 89]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Toroid 200VA do 1U racku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£