Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 89]

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

kdyby si prekousl vzhled asi bys mohl uvazovat jeste o SPH-300KE (cca 3900kc)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to kyselym:
Vzhled by v tomto případě nebyl vůbec problém, problém je v tom, že je to 12" a já bohužel musím trvat na 10" - leda, že bych doma masivně zaloboval, ale to bych spíš sáhl po TIW300.

Každopádně díky za tip.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Jakou max. velikost beden by manzelka byla schopna rozdyhat?

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to Richard_Majer
To je docela dobrá otázka, ktrerá doma samozřejmě nikdy nepadla - nerad bych aby tady manželka vypadala jako nějaká netolerantní fůrie. Myslím si, že nakonec ten 12" by mohla udejchnout, za předpokladu, že nebude ve 150l bedně a že jí nebudu říkat, kolik stál peněz...

(upravil check 28. 10. 2008 14:19)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

A co takhle B&C 12TBX100 na basy, 18sound 6ND430 středy a keramickej eton na vejšky (případně jinou dobrou vejšku)? Je to extrémně silnej basák, takže stačí 50-60litrů s laděním na 25Hz, potřebuje aktivní korekci, což stačí realizovat jako černou krabičku před stereozesilovačem, biamp netřeba. Místo nátrubku by to asi chtělo pasivní membránu, protože nátrubek odpovídajícího provedení se tam nepodaří nacpat. Jedině že by ses vzdal děleného provedení a nátrubek by ústil do podlahy, vyšší hroty postačí ke správné ventilaci.

Já bych nepoužil dělenou konstrukci, cívku k basáku bych udělal 1 nebo max 1,2 drátem, výsledný odpor trochu oslabí reprák, takže se použije o krapítek většího objemu - 70litrů a tam už se ten vertikální nátrubek naladí celkem dobře.

Todle je projekt s kterým bych i rád pomohl co se týče testovací ozvučnice a odladění.

Web

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to check:

Děkuju za nabídku, vážím si toho. ALE: Střeďák je danej, ten mam už koupenej a chci ho tam. S vejškama se dá ještě pracovat. Ty basy jsou prostě oříšek. Nechtěl jsem PA reprák, vlastně o to by ani nešlo - hlavně jsem nechtěl 12" (a 10" PA toho moc nenabasuje). Kdybych se k 12" rozhoupal, měl bych ještš jednoho kandidáta (na doporučení kamaráda) a to BMS 12S330 ( http://bmspro.com/12S330.bms_12s330.0.html ) do 70l BR. Ale já obecně radši hifi měniče.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Tak buď B&C 10PS26 nebo Ushera 10".

Web

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

coze to mas za sub? pokud je to poradny hovado, nebal bych se dat tam profika, ale na fullrange by byl obavam se na normalni 3p nevhodnej. je fakt, ze za solidni cenu se moc dobrejch 10" nedela... co takhle tam dat ty basaky dva? pokud by se vesly objmove, mohlo by to bejt i designove zajimavy

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

tak ji zkus premluvit. Ja jsem tady na strankach z manzelky taky nechte udelal asi furii... ale nakonec kyvla na velkou bednu (chtela max. stojanovky). Ikdyz porad namita, ze v te bedne nejsou suplicky a policky, tak asi musi mit radost, kdyz vidi jakou radost mam ja smile

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

esi k tomu fokalu das PA bas tak davida zcela jiste naseres ze ti ho prodal.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to richard
No určitě ji teda zkusim, když už na jednu větší bednu doma kouka, další dvě ještě musí pobrat... smile

to kyselym
Zatím to nevypadá, že bych o PA nějak vážně uvažoval...

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Hlavně musíš ten basák potřít česnekem, jinak nebude hrát.

Web

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to check:

To fakt pomůže? To musím vyzkoušet. Asi vezmu ARN 312, potřu česnekem a nemusim vybírat drahej reprák. Díky za konstruktivní připomínku.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Jo to fakt pomůže. Hlavně na manželku. Nebude se jí to líbit tak jí řekneš že to není problém vyřešit, stačí koupit lepší a dražší basák který smrdět nebude a máš to v kapse.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to thales:

A kdyby to náhodou nehrálo, tak z toho reproně může uvařit príma reprákovou česnečku... big_smile

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

kyselym napsal:

esi k tomu fokalu das PA bas tak davida zcela jiste naseres ze ti ho prodal.

V tom případě doufám, že to s ním neklepne, až se dozví, že k původně jeho Neo8 půjde B&C 8PS21... lol

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Tyhle 8" BCčka jsou pěkný papíráky. Jsem to chtěl použít nad PD.186 smile

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

ta kombinace 8PS21 a Neo8 by me zajimala a to tak ze docela hodne, myslis, ze az to budes mit hotovy, moh bych si to nekdy prijit poslechnout?

(upravil MaBat 30. 10. 2008 19:36)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Založím si vlákno, nebo slíznem bany, víš, že je teď zpřísněnej režim... smile

Sorry za OT.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Taaak k tomu výběru co k čemu.... k Focalovi by asi slušel rovněž Focal nejvíc a pokud něco jinýho tak bych hledal v příbuznejch matroších (tkanina uhlík,kevlar,sklo) co se tejče matbata a jeho kombinování PA/Hifi je to každýho věc... asi pořád ještě není doceněno co je NEO8 zač big_smile   nakonec repráky jsou prodaný a i kdyby šly třeba do rovnou kanálu, nemůže nikdo nic namítat. Jen drobný upozornění na jednu maličkost míchat PA a Hi-Fi ve výsledku žádnou výraznou výhodu oproti nemixovanejm čistokrevnejm řešením nepřinese .. výsledkem bude jen podivnej hybrid se zvukem ani ryba ani rak. Pouze můj názor nebrat vůbec jako nějaký doporučení či výhradu,každej svýho projektu strůjcem ne? lol

Není co dodávat...

Příspěvky [61 až 80 z 89]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£