(upravil stenfy 14. 2. 2010 13:10)

Téma: LM 3886 + TVM ?

Ahojte,
potreboval by som ohodnotit moj vyber repro + zos. a par rad.
Ako zosilnovac som vybral toto http://www.gme.sk/sk/f-e-kmx0886hx-p760-528.html jednoduche zapojenie 3886 a bude zivit hlavne repro. Rotoid tento http://www.gme.sk/sk/tr-tst150-012-2x24v-p610-934.html Mam v plane pouzit TVM ARN-116-10/4 + ARV-078-00/8 (neskor budu mozno pouzite ako stality)
Subwoofer by mal mat 2 x ARN 6618 v closed ozv. a mal by ho zivit LM3886 v mostikovom zapojeni (stavebnicu som nenasiel), resp. je nejaky obvod ktory ma v sebe 2x3886 ale ani za svet si teraz neviem spomenut :) (viem je to hnus, ale myslim si, ze mojim potrebam bude stacit)
Vyhybka by mala byt pouzita tato http://www.gme.sk/sk/f-e-fsn1212sx-p760-477.html Neskor mozno dorobim nejaky prepinac vstupov.
Nechcem vela investovat, rozpocet mam obmedzeny, takze mi neradte stavebice z aldaxu kde len postovne vyjde skoro na 20€ aj s poplatkami,  aj ked spv100 a sub junior by bolo urcite lepsie riesenie.
Takze moja otazka, co by ste zmenili, pripadne odporucili ?

Re: LM 3886 + TVM ?

LM3886 stojí 150,-Kč +součástky za 50 .... za to chceš investovat 700?

Re: LM 3886 + TVM ?

Trafo a zdroj.

Re: LM 3886 + TVM ?

skus pozriet aj EZK.cz, ci by ta to nevyslo trocha lacnejsie.

alebo namiesto 3886 skusit 4780, co je vlastne 2x3886  v jednom pudre.
niektorym sa to zda ako lepse riesenie, inym zas nie.

Web

(upravil stenfy 14. 2. 2010 15:53)

Re: LM 3886 + TVM ?

Jurawood: V tomto mas pravdu, je to cena za "pohodlnost smile" mozno si dosku nakreslim, kedze veci na vyrobu fotocestou nemam a neviem ci budem bastlit tak vela smile je mozne, ze sa dam na opampovu LaMu

little: Rad by som pouzil toroid o ktorom som pisal, tie stavebnice uz su aj s usmernovacom, ale pokial by som kreslil sam nemam problem spravit zdroj

lacika: Ta 4780 je vhodnejsia na subwoofer, tu asi aj pouzijem

Inac co poviete na repro, je to vhodna kombinacia ? Planujem pouzit k pc na nejaky ten film, tv sat. Viem, ze nemozem ocakavat nejaky extra vykon, alebo briliantovy zvuk, ale uricte to bude lepsie ako logitech x530 smile

Re: LM 3886 + TVM ?

já bych si koupil z EZK stavebnici KDX8782 a máš to v jednom modulu.. jednu 4780 dáš na stereo a druhou 4780 do můstku jak jsi chtěl a máš  2x75W/4R + 1x150/8R koupíš si zrovna z EZK trafo a tu výchybku a máš vystaráno smile

Re: LM 3886 + TVM ?

V případě měniče pro sub jsis hůře vybrat nemohl, kup ARN-230 nebo něco z druhé ruky, fungovat by mohli i SP-252E nebo SP-252C, ale nemám to ověřeno, taková levná cenově srovnatelná náhrada, měl bys ale do toho dát víc, abys nelitoval.

Re: LM 3886 + TVM ?

antonio: 6618 som volil pretoze som videl spraveny projekt a je v uzavretej ozv. + podla autora to hra dobre v ramci moznosti.... skusim pozriet aj po tych repro, no myslim, ze bude potrebny BR

A co poviete na hlavne repro ? Oplati sa uvazovat o nejakom jednom sirokopasmovom reproduktore, alebo ostanem pri povodnom navrhu ?

Re: LM 3886 + TVM ?

Šetříš na nesprávném místě, 95% nováčků na to ale nedá. Ten "sub" tě začně brzy srát, použitý měniče jsou na nic, brzy uslyšíš něco lepšího a budeš chtít změnu a to všechno tě vyjde dráž, než kdybys na začátku zaplatil lepší design.

Jofi v bazaru prodává Monacor SPH-250CTC, ten když dáš do 30l uzavřené (ano tak málo), budeš čistotou i hloubkou basu absolutně jinde a nebudeš mít ani tendenci ho vypínat - ztratí se, samozřejmě se očekává účinná horní propust.

Ohledně hlavních repro si vyhledej sph-60x, použil bych ale jeho klon SPH-64X/AD s kaptonovým formerem.

Re: LM 3886 + TVM ?

Pozeral som ten tvm a rozhodol som sa pre tento, ARN-230-0000/8, monacor je uz pre mna luxus... Ako hlavne repro navrhujes SPH-64X/AD je to menic HiFi-Full Range takze bez vysok vsak ? Toto riesenie sa mi paci, mas z tymito repro nejake osobne skusenosti ?