Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 12)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2.1

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 227]

(upravil wwsly 6. 2. 2010 23:22)

Re: Zesilovač 2.1

Nějak sem však nepochopil, jak jsi podle obrázku poznal, že to trafo je/není přesycené?
Lmko, jsem ještě neslyšel...

Web

Re: Zesilovač 2.1

Protože jinak by mu to vrčelo..

Web

Re: Zesilovač 2.1

Dnes mi přišlo trafo dimenzované pro 2xLama + 1x SPV100 smile

http://s4.postimg.cc/3s23zjcxl/1178_trafo.jpg

Re: Zesilovač 2.1

To vypadá jako od Kyprýho...

Web

(upravil Bystrouš 9. 2. 2010 19:34)

Re: Zesilovač 2.1

JKeltra, velmi podobé provedení jako mám v zesilovači se dvěma spv100 od Vás(Tr2b).
Bez zátěže je trafo tiché.

Re: Zesilovač 2.1

Tak nějak bych to nebyl já, kdybych svoje plány a rozhodnutí několikrát nezměnil smile. Začal jsem pošilhávat po LM4780 v můstku pro sub zesík na místo SPV100, hlavně kuli relativní jednoduchosti, možná nižší ceně a hlavně dojnásobnym výkonu do 8. Mínusem je, že to neni tak robustní zesilovač jako spvčko. Problém mam ale s napájecim napětím protože s mým novým trafem dostanu na kondech okolo 41,5V a napětí v síti cestuje od 230 do 240V tak mam na kodech někdy 42 někdy 40.
Podle datašitu je max. ss napětí 42V. Potřeboval bych tak nějak snížit napájení cca o 2 volty abych se nedočkal odpálení švába a měl tam drobet rezervu pro výchylku sítě.
Poradil by mi někdo jak snižt napětí před nebo za trafem či zdrojem?
Díky. smile

(upravil DeadMAN 21. 2. 2010 0:07)

Re: Zesilovač 2.1

Tri - štyri usmerňovacie diódy lol Síce budem zase za to zdrbaný, ale tak mne to fungovalo pri TDA 7294. Zhodil som napätie z 41 na 39V a TDAčko vydržalo aj diskotéky big_smile S dobrým chladením.

Web

(upravil millano 21. 2. 2010 0:47)

Re: Zesilovač 2.1

http://s4.postimg.cc/da0xwu0qh/1477_snizeni_sitoveho_napeti.jpg

sekundár toho malého trafíčka musí bez problémů zvládnout proud který teče primárem velkého toroidu, který máš ve zdroji.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Zesilovač 2.1

Tenhle obrázek jsem už tu někde viděl, ale nemyslím že by to řešilo mojí situaci kdy mám trafo s 30V na sekundáru takže by z výstupu lezlo 190V. Aspoň tak ten obrázek chápu. Žádný trafo navíc v něm použitý neni a do krabice se mi už žádný nevejde.
Na ty diody už jsem dostal jeden tip a zatim v tom vidim jedinou cestu. Rád bych něco už za sekundár, abych moch udělat klasickou desku se zdrojem kterou by mohl použít i někdo kdo nemá podobnej problém.

(upravil millano 21. 2. 2010 0:49)

Re: Zesilovač 2.1

nevim jestli sme se pochopili :)IMHO prostě napětí sekundáru toho malinkatého tráfka se odečte od napětí v síti a do hlavního toroidu ti nepude 240V ale jen 230. nižší napětí na primáru = nižší napětí na sekundáru  pokud počítám dobře, tak by ti mělo stačit tráfko s napětím 24V, které zapojíš tak jak je na obrázku ( důležitá je polarita vinutí, podle toho se ti napětí přičte nebo odečte )

na "výstup 220 zátěž " připojíš toroid kterým napájíš zesilovač

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Zesilovač 2.1

Tak teď to chápu. Ovšem tim mi spadne i napětí na dalšim sekundáru kterym budu napájet LaMy a tam je úroveň napětí v pořádku. Neni to tak jednoduchý big_smile

(upravil millano 21. 2. 2010 9:54)

Re: Zesilovač 2.1

Pokud se ti doma válí tráfko co má sekundár 24V AC tak si nejprv vyzkoušej, nezapomeň že existuje něco čemu se říká převodní poměr transformátoru smile ( v noci mi to moc nemyslelo, tak me to napadlo až po ránu ) 
PŘ. v síti 230, sekundární napětí v tomto případě 30+30 a 22+22, převodní poměry jsou 7,6 a 10,45 , pokud použiješ na odečet napětí tráfko 24V, tak snížíš napětí o 3,15V na každém z 30V sekundárů a 1,09V na každém z 22V sekundárů.

nebo 2* gretzuv můstek na chladiči, to by mělo mít úbytek cca 1,4V ne-li víc, ale i tak je to prasácký řešení hmm jediná výhoda, že se to bude moct dát dobře chladit, pokud by si nesehnal diody v TO220 .

principiální schéma:
http://s4.postimg.cc/q4v5edbuh/1477_blbost.jpg

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil wwsly 21. 2. 2010 13:15)

Re: Zesilovač 2.1

Máš dva sekundáry nebo jeden s vyvedeným středem? Pokud bys měl dva, tak místo dávání dvou můstků za sebe bych doporučil každý sekundár zvlášt usměrnit a pak to až spojit.

Web

Re: Zesilovač 2.1

Na trafu mám klasicky dva sekundáry u které musim spojit abych měl gnd. Asi to vyřeším Sériovejma diodama za můstkem(kostkou), zkoušel jsem tak zapojit dvě do série a na kondech sem dostal 40,5V při 240V v síti. Tak bych použil 2 nebo 3 do série. Myslíte že to ej hodně prasácký? Zkoušel jsem dva gretze za sebe ale je to stejenj efekt.

Re: Zesilovač 2.1

A to jsi si nechal vyrobit blbé trafo bo jak?

Web

Re: Zesilovač 2.1

Psal jsem to nahoře, nechl jsem si udělat trafo s horkou hlavou pro SVP100 a teď uvažuju o tom LMku kdyby se mi povedlo udělat na to desku.

Re: Zesilovač 2.1

Zkus 2 kondy na větev a mezi ně odpor -pí článek

Web

(upravil wwsly 21. 2. 2010 22:51)

Re: Zesilovač 2.1

Tím to akorát pokurvý.

Pokud to není zalité trafo, tak tam namotej pár závitů a připoj to do série s primárem. Sice ti spadne napětí i na dalších vinutích, ale to nebude tak hrozné jako tam cpát nějaký diody. Anebo se vrať k původní variantě smile tj. SPVčko

Web

Re: Zesilovač 2.1

Už vidím jak někdo přemotává celé trafo nebo dokonce toroid, aby si snížil napětí o pár V to už mi přijde spíš lepší pár diod v sérii smile

Web

Re: Zesilovač 2.1

Střed je zalitý a nebudu to měnit. Rozhoduju teda mezi diodama a prací s návrhem desky a spvčkem. Těžký rozhodování kůli pár wattům big_smile

Příspěvky [121 až 140 z 227]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2.1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£