Re: Xover

občas tu fundovane poradil aj pistole ... ale ten to uz tusim tiez vzdal sad

Re: Xover

Ona je to generační záležitost, každý se časem unaví. Navíc, je těžká doba a ne každý si může dovolit trávit čas na fórech.

Re: Xover

Mají-li mi být příspěvky vzápětí mazány, nechápu, jaký má smysl psát další. To je snad jasné. Všichni s tímto stavem evidentně souhlasíte, tak nerozumím těm povzdechům. Vše, co sem píšu, jsem si schopen, narozdíl od jiných, věcně obhájit a má-li mi to někdo z titulu svých práv svévolně mazat, nezbývá než ustoupit vůli většiny.

občas tu fundovane poradil aj pistole ...

V kontextu věci dobrej fór.

Re: Xover

MaBat: Ta věc s WG mi něco mě říká, ale vzpomínám se jen velmi matně, rozhodně ti ale nic nemažu a jistě ani nikdo z moderátorů. Obecně to ale dle mě blbost je, kdybych ti dal poslechnout obě kombinace s a bez WG, vsadím se, že budeš mít problémy slyšet rozdíl a bez rychlopřepínačky bys byl a to si neber osobně, to by imho byl každej, úplně v pasti, ale třeba se pletu a máš enormně citlivý uši nebo já jsem naopak extra hluchej. To samý ty horny a la Geddes, mě jen přijde, že když to nemá tu správnou hornu a není to super na papíře, není to ok ani pro tvé ucho, takhle to cítím, ale nic proti tobě nemám.

Orodovníci a check: Nesnažte se, nevidíte do toho, tohle je mezi mnou a jím, leží mě v žaludku už od založení e-shopu.

Re: Xover

antonio napsal:

...nic nemažu a jistě ani nikdo z moderátorů.

To se ale velmi pleteš. Jeden konkrétní moderátor maže mé příspěvky docela pravidelně, kdykoliv má pocit, že se ho dotýkají.

A nejde teď o to, kdo má větší pravdu, lepší uši, nebo je větší snob - o tom se dá diskutovat (:)), ale primárně jde o znemožnění svobodné prezentace názorů. A to mě přirozeně nebaví. Nejakou dobu jsem to přecházel s nadhledem a vědomím omezenosti dotyčného, ale už mě to nebaví.

Re: Xover

no je fakt, ze se zacalo mazat dle meho vic nez je treba, ale podle jakeho klice se maze teda nevim. Kazda diskuse ma prirozenej vyvoj a OT je soucasti.
Napriklad poslednich X prispevku je rozhodne OT, ale nemazal bych to

(upravil MaBat 9. 2. 2011 20:25)

Re: Xover

BTW, zmíněný můj příspěvek ohledně WG-300 byl původně následován dalším, který to trochu rozváděl a jistě se dalo dál debatovat. Pak prostě oba, jako jindy, jen tak zmizely. Běžná praxe. Bylo to ve vlákně nazvaném "kvalitní 3p" a padla tam tahle kombinaci jako doporučení. Čili OT to IMHO nebylo ani náhodou, byl to prostě můj názor, který jsem byl připraven hájit a dál objasnit.

Neberte to jako stěžování si, jen jako osvětlení situace, jelikož zjišťiji, že není známa.

A jistě chápete, že věnovat dál čas něčemu takovému smysl nemá.

Re: Xover

Mám nejméně ve dvou případech stejnou zkušenost jako MaBat.

(upravil piitree 12. 2. 2011 20:51)

Re: Xover

No já tu dám zase trochu toho praktickýho využití, pro mě jinak neocenitelnýho pomocníka xoveru204b, za další verzi jsem též ochoten něco připlatit.  S kamošem máme checkofon a tak moje první! a zatím poslední odměřená a nasimulovaná bedýnka je dvoupásmo (v420xš190xh280, DTD 22mm v dýze, cca 13l, BR vepředu) ze starších ARN5604 a ARV3604 s novější textilní kmitačkou. Měniče jsem měřil horizontálně po 15st a vertikálně po 10st. Po poslechu jsem nemusel nic dolaďovat, nakonec jsem už jenom změřil osovku a impedančku. S výsledkem jsem velice spokojenej, naměřený hodnoty se prakticky shodují se simulací a ve zvuku mi teď nic nevadí, oproti dřívější výhybce doladěné uchem. Měl bych něco na příštím projektu, co se týče měření a simulace vylepšit?

https://lh3.googleusercontent.com/_oAft7QX91Nw/TVM8V1xYqUI/AAAAAAAAARQ/8HADU7Cnz5Q/s144/ARN5604%20a%20ARV3604_n%C3%A1vrh%208.jpg  https://lh4.googleusercontent.com/_oAft7QX91Nw/TUiaYHTnoLI/AAAAAAAAADM/JtfJhysoa1o/s144/ARN5604%20a%20ARV3604%20prav%C3%A1_mk2_frd_0.jpg  https://lh3.googleusercontent.com/_oAft7QX91Nw/TUiaYyzXSdI/AAAAAAAAADQ/CjWmwvTDVRk/s144/ARN5604%20a%20ARV3604_prav%C3%A1_mk2_zma.jpg

(upravil godz 10. 2. 2011 9:05)

Re: Xover

A len tak mimochodom nová verzia ARTY umožňuje zobraziť priebeh amplitúdy a impedancie v jednom grafe.

Re: Xover

Aha, z pěti moderátorů mě jeden možná napadá, tak nechť se k tomu taky vyjádří, rozhodně nechci aby se nic mazalo krom vyloženého OT.

Re: Xover

bohužel musím potvrdit,že se tam tyto věci děly,sledoval jsem ten topic o kterem Mabat mluví ...
Piitree a fotky bedynek, nepochlubis se nekde v jinem topiku? smile

Re: Xover

Bohužel už delší dobu nemám digitál, ale jak se mi namane pod ruce, tak něco nahodím

Re: Xover

MaBat: Pokud někdy bude oficiální poslední verze Xoveru, rád bych si jej koupil. Dej sem pak prosím vědět, až s tím budeš hotov.

Re: Xover

Brzy k tomu účelu rozjedu vlastní stránky, dost pravděpodobně i spolu s nějakými konstrukcemi reprobeden a tak. Připraveného je toho víc, jen najít čas to dát všechno do kupy.

Re: Xover

Budu se těšit.Včera jsem zkusmo prohledal web,kde se teď pohybuje osoba s nickem MaBat smile

Re: Xover

www.LoudspeakerSoft.com - vším ohledně programu už se budu dále zabývat jen tam. Spustil jsem tam i fórum pro dotazy, věci okolo měření, apod. Nesmí být ovšem překážkou angličtina, jelikož samotná česko-slovenská DIY scéna (už) není a nebude primární cílovou skupinou...

Nová verze Xoveru je již opravdu na spadnutí, ale za jak dlouho přesně to bude, nedokážu říct, mám toho poslední dobou opravdu dost.

Re: Xover

Dobrá práce!

Re: Xover

Sorry všem, kteří už se zaregistrovali - až pozdě jsem zjistil, že možnost pohodlného nahrávání obrázků je jen ve starší verzi, naž jsem tam dal. Rozhodl jsem se proto ještě, dokud to nežije, pro přeinstalování. Máte-li zájem, a budu za to rád, zaregistrujte se, prosím znovu.

Zuki, napíšu kuchařku, už na tom dělám.

- Jo a Xover už se od teď jmenuje "EasyXover", dále jen EXO.

(upravil zuki 12. 4. 2011 21:46)

Re: Xover

Dík, pro méně znalé a pro začátek by stačil "Help" jen heslovitě aspoň 10 řádků...  smile  Ostatní se musí zatím řešit intuicí apod...
Např.: Dnes jsem s EXO začal a musel jsem nazpátek přečíst skoro vše z příspěvků, abych našel poznámku, že součástky se spojují s Ctrl+myš... Takže už mám aspoň sch vyhybky...  big_smile

Každý, nebo skorokaždý aspoň trochu znalý ví, že to dá dost práce dotáhnout jakékoli dílo, včetně SW, k plné funkčnosti. Přeji výdrž... a dopředu děkuji.