Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Rú Tesla AUA 5615

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil limak 28. 10. 2011 11:02)

Téma: Rú Tesla AUA 5615

Zdravím. Sehnal jsem do sbírky velice zajímavej kousek, rú Tesla AUA 5615. Stáří odhaduju kolem roku 1993. Zajímavý je ale fakt, že vzadu je nálepka Tesaudio s.r.o. Vráble. Buď se tedy jedná o poslední rú ještě z Tesly a Tesaudio si ji „přivlastnilo“, nebo se jedná o první výrobek zmiňovanýho Tesaudia, ovšem s logem Tesla (obdobně jako u Misonu třeba ještě neměli licenci na firmu). Podle dřívější jednotný terminologie značení jsem odhadoval, že se tedy jedná o 5. generaci, 6. modulačních vstupů, 1. výstupní kanál, 5-set watt výkonu. Až na ten výkon to sedí dobře. Konec o neznámé wattáži je osazenej deskou z AUJ 637. Trandy 4 x KD503 jsou umístěný na žebru z A2200, čili uchladí 200 W. Síťový trafo je torojdní, výstupák velikostně odpovídá tomu, co je v AUJ 637, ale NEni řešenej EI plechama. Napájení jsem změřil +-46 V proti středu. Zajímalo by mě, jestli ten konec náhodou neni originál upravenej na 200 W výkonu. Příkon na štítku je udanej 380 VA, což by tak odpovídalo. Neví o tom někdo víc ???

http://s24.postimg.cc/pcke0coep/5537_0010.jpg

Re: Rú Tesla AUA 5615

Pekne, je vidno ze stale nas "Tesla" ma cim prekvapit. Ja osobne zdielam skor tu druhu moznost, a to ze to TESAudio vyrabalo pod znackou tesly, lebo nemali nejake povolenia. Co sa tyka mna, neviem ci by som nieco podobne chcel, ale kuriozita to je, to treba uznat.

Web

Re: Rú Tesla AUA 5615

No vůbec mě nepřekvapuje, že takovej kádr jako Sinclair, opět mlčí jak hrob. Je to typický, jakmile se jedná o cokoliv kolem Tesaudia, zapře snad "i svou matku". Možná jsem měl tu nálepku v zadu ztrhnout...  To by mě zajímalo, kolik mu za mlčenlivost platí. smile

Re: Rú Tesla AUA 5615

Sám sobě, rozházel tady (mnohdy zbytečně) docela dost svého knowhow a má právo na to, si to nechat pro sebe. Já ho plně chápu, pohybuje se tady dost lidí (nemyslím rozhodne Tebe, to bych se neopovazil, myslim to obecne), kteří na něco takoveho čekají...

(upravil matus15 30. 10. 2011 18:03)

Re: Rú Tesla AUA 5615

Nevidel by som to az tak cierne. Specialne u tychto veci z 90-tych rokov sa moze kazdy den vynorit uplne "novy" zosilnovac, alebo iny vyrobok, ktory Vrable vyrobili na zakazku. Nechcem teraz podcenovat Sinclaira, ale ani by som sa nedivil keby ten "koncept" nepoznal.

Ale za 600Kč to bola dobrá kúpa. smile

tak mi napadlo, neviem kto presne tu z fóra vlastní alebo vlastnil tú Teslu A2400M, bolo by zaujímavé vidieť čo je na jej zadnom štítku smile .

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Rú Tesla AUA 5615

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£