Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 21 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 19 20 21 22 23 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [401 až 420 z 1,421]

(upravil MaBat 3. 2. 2012 23:40)

Re: Reprobedny pro megalomany

No, musím upřímně říct, že to poslouchám druhým dnem a stále se toho nemůžu nabažit, a to ten zvuk v podstatě znám. CDX1-1745 byla opravdu dobrá volba, celé je to mimořádně čisté, nic nevystupuje, přitom vše je od sebe dokonale separované a všeho je dost. Žádné seriozní srovnání jsem nedělal, ale zatím mám pocit, že ani pěnová výplň to v případě těchto zvukovodů a driverů už nikterak nemění, což by znamenalo i nebývale nízkou míru difrakce. Opravdu jsem spokojen. Doufám, že nezůstanu sám... Zatím to tu tedy mám jen v mono konfiguraci, takže možnosti hodnocení jsou omezené, nicméně předpoklady jsou myslím splněné i pro to, aby to hrálo celkově dobře. Na to se ještě velmi těším, až Roman dojede s druhou bednou. Je možné, nebo bych řekl pravděpodobné, že až ve stereu se projeví rozdíl oproti většímu 12", ale zatím tedy naprosto nemám výhrady.

Re: Reprobedny pro megalomany

Jo, ty Klipsche jsou opravdu děsný. Nevím jestli to byly přesně tyhle, ale vypadaly tak.

(upravil MaBat 6. 2. 2012 11:39)

Re: Reprobedny pro megalomany

Bohužel buďte připraveni na to, že ty bedny, stejně jako jakékoliv jiné srovnatelné, nekompromisně ukazují nahrávky v celé jejich nahotě.
Ne, že by se i ty horší vyloženě nedaly poslouchat, ale počítejte s velkými zvukovými rozdíly mezi deskami a že budou i takové, které vás moc nepotěší...  Ale aby to nevyznělo moc pesimisticky - budou samozřejmě i takové, které vás ohromí, a bude jich jistě dost smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Omlouvam se za lame dotaz - koncepce se mi moc libi a po necem koukam, ale chci udelat ultra low cost smile
V zadnem pripade toto neni provokace...
Jak moc spatny by musel byt vysledek v hypotetickem 3p, kde by bylo osazeno 2x 12BR70 a DE250 s timto:
plastovy weveguide
Ma smysl takovy zvukovod vylepsovat treba z vnejsi strany laminatem nebo lakovanim zevnitr?

Vse by hypoteticky bylo velmi tesne u sebe a bedna by byla prakticky stejne siroka jako menice...

(upravil MaBat 6. 2. 2012 17:44)

Re: Reprobedny pro megalomany

Celý ten projekt se točí okolo výroby kvalitních zvukovodů a od toho bych se v každém případě odpíchl. Je to IMHO to nejnevhodnější místo, na kterém šetřit.

Dělat navrhované třípásmo mi ale přijde přehnané - principiálně vzato by na tom nebylo nic špatného, ale pokud šetřit, tak dvoupásmo by mohlo stačit a peníze za druhý basák by bylo zřejmě vhodnější přidat na lepší zvukovod - mimochodem výroba takového se právě chystá.

Re: Reprobedny pro megalomany

Když píšeš o dvoupásmu, nezkoušel jsi, jak by dopadlo, pokud by se vzalo jenom to 2 pásmo z mé bedny -tj. výška + 1 středobas. Pokud by někdo neměl místo, zadní repra do DK apod ?

Web

(upravil MaBat 7. 4. 2012 13:49)

Re: Reprobedny pro megalomany

Já přímo ne, ale je to ta původní koncepce, o které se tu psalo mockrát - takové malé dvoupásmo (může být ještě menší, klidně poloviční do hloubky), doplněné o distribuovaný subbas. V podstatě to má než výhody, ale nejde to pasivně. Tvé 2,5pásmo pasivně půjde a vystačí si tak - to byla celá motivace, proč to tak udělat. Samotný 10" basák se IMHO nedá dost dobře tahat moc dolů, má-li se celkově zachovat jinak dosažitelná kvalita reprodukce.

Nakonec MethMan to tak má doma, akorát má originál.

Re: Reprobedny pro megalomany

10" jako SR do kina je zbytečný overkill. Ani to není smysluplné. SR mají mít dost širokou vyzařovací charakteristiku (120°). Mám 6,5" a kalotu s WG jako SR a mě stačí. Do velmi výkonného kina bude 8" asi opodstatněná.

Re: Reprobedny pro megalomany

tictom: ja myslim, ze sa to da urobit slusne a zaroven relativne low cost.. urcite ale dvojpasmo a nie s DE250.. aky mas rozpocet? zosilovac mas? ak nie, oplati sa uvazovat nad digitalnou vyybkou a stvorkanalovym zosilovacom - cele sa to da spravit velmi lacno

Re: Reprobedny pro megalomany

sumac, máš tip na takový osvědčený zesilovač?

Re: Reprobedny pro megalomany

mozem doporucit to co sam pouzivam..
http://www.sure-electronics.com/goods.php?id=1478  a zdroj http://www.sure-electronics.com/goods.php?id=1399 . Cena komplet aj s postovnym 2000Kc! Staci zapojit (prilozene) kable a hra to.. Nemal som moznost s nicim porovnat, ale pokial sa bavime o low cost rieseni, tak podla mna nieje o com.. Treba investovat tam kde sa to oplati - menice, zvukovody..

(upravil tictom 6. 2. 2012 22:32)

Re: Reprobedny pro megalomany

sumac: Aktivni deleni je mi mnohem sympatictejsi a tak nejak s nim pocitam. Zesilovac ani vyhybku zadnou nemam a rad si necham neco doporucit. Tak trochu jsem pocital s pouzitim nejake externi 5.1 zvukovky, ale neznam zadny vhodny soft, ktery by ji takto umel pouzit... Proc ne DE250? A co bys mi jinak doporucil? Diky
(Pevny rozpocet nemam, nicmene to nesmi vypadat blbe pred manzelkou - by se pak mohla nechat inspirovat a taky zacit vymyslet)

Edit: Po sureelectronics jsem uz (neduverive) koukal. Zverejnene specifikace nejsou kompletni a hodne bych se bal urovne sumu - precejen driver ma kolem 110dB. Nemas nahodou vystupni sum zmereny? Resp je slysitelny?

Edit2: Asi nejvice me od nich zajimal modul s TAS5630 (samozrejme jeste pockam, az jej zlevni jako nenovinku), ale ten udavany sum 280uV rms se mi proste nechce verit - to je sum integraku, u desky prece musi byt vyssi.

(upravil MaBat 6. 2. 2012 23:15)

Re: Reprobedny pro megalomany

S tou citlivostí zas opatrně, tolik to reálně není. Osobně ale používám mírné zatlumení driveru i v aktivu - základní tlumenou horní propust, která citlivost ještě trochu sníží na už zcela bezproblémovou hodnotu. Nepotřebuji 105dB a pro DSP už mi také zbude jen mírná ekvalizace...

Tohle je odhad napěťové citlivosti surových měničů v poslechové ose:

https://i.postimg.cc/v1P2zTqW/2027939.png

Re: Reprobedny pro megalomany

ako pise mabat, driver je aj tak lepsie zatlmit niekde na uroven basaku takze sum nieje problem - u mna nieje pocutelny..
DE250 je samozrejme super, ale pokial chces usetrit su aj lacnejsie moznosti.. (tu pouzity celestion, lacnejsi B&C, selenium...)
ja pouzivam zvukovu kartu, tak ako pises a soft vsthost, ktory je free, do toho si stiahnes pluginy ake chces (filtre, eq, delay) ak by si mal zaujem, napisem ti presne ktore pouzivam, ale skor doporucujem minidsp.. je to lacnejsie ako kupovat vhodnu externu zvukovku (ja pouzivam maudio delta44, ktoru som zohnal velmi lacno.. inak by som kupil minidsp)
inak ta beyma na basoch bude asi dobra volba (za tu cenu..) - tiez ju planujem kupit. pokial ti je jedna 12ka malo, tak radsej 15ku ako dve 12ky. zvukovod bud tu od madboxs-a, alebo stale je tu autotech (horns.pl), tam si urcite vyberies.

Re: Reprobedny pro megalomany

sumac: Dik.

Re: Reprobedny pro megalomany

MathMan : tak s tim DK jsem to trošku přehnal, ale byl jsem zrovna na strankách u Troelse a tak mne to napadlo. Ten taky okolo 1 zvukovodu nabizi hned 4 řešení - řada TQWT - od regálu po 3 pásmo s 2x12"

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Trochu OT, ale myslim, ze jde o zajimavy koncept (trebaze sfazovani musi byt silene narocne)
synergy horn

(upravil MaBat 17. 2. 2012 17:10)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jak už jsem nastínil, rýsuje se možnost výroby nového zvukovodu o průměru 36cm (k 12" středobasu), viz přiložený plánek.
Technologie zůstává stejná, jako u předešlých 10", materiál MDF. Má-li ještě někdo seriozní zájem, potřeboval bych, abyste mi dali co nejdříve vědět, abych mohl získat odhad ceny za první várku, moc jich asi nebude. Řekněme do konce týdne.

https://i.postimg.cc/D8qCNBpf/2028525.png

Driver: B&C DE250

Re: Reprobedny pro megalomany

ty synergy horny vypadaji zajimave. Nijak do hloubky jsem to nestudoval, ale taky by me zajimal napr. MaBatuv nazor na ne

(upravil MaBat 12. 2. 2012 23:12)

Re: Reprobedny pro megalomany

Na diyAudio je ohledně toho napsáno dost a dost, nemá smysl to tady rozebírat, i Danley tam občas něco napíše.

Nicméně mohlo by asi být i docela zábavné zkusit postavit menší "hifi" variantu s něčím laciným, doplněným o přímovyzařujcí basák. Dobré je, že stlouct tu jehlanovou hornu je raz dva a skoro nic to nestojí. Chce-li si někdo pohrát, rád mu to pak přinejmenším změřím. Nějaké měniče už by se jistě vybraly. Nesmělo by to ale moc stát, jinak bych se do toho nepouštěl...

Příspěvky [401 až 420 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 19 20 21 22 23 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£