Re: DPA 222

rostík: byly to 2SA1302 / 2SC3281. Na pohled vypadaly skoro líp, než originály. Uvnitř čip asi 2x2 mm. V některých zvlášť povedených kusech byl čip dokonce asymetricky na substrátu. Ty tvoje by mohly dopadnout dobře.

stephunk: Taky jsem se nezlobil na prodavače. Dusno jsem dělal v kanceláři nákupu, protože Vedoucí nákupu tohoto sortimentu snad musí vědět, co nakupuje a odkud. Jestli mi tvrdí, že dovezl originály, není to nevědomost, ale normální lež.

Re: DPA 222

Ježíšimaria, ale vždyť i Ty musíš dávno vědět, že 2SA1302/2SC3281 Toshiba DÁVNO, už nejméně patnáct let nevyrábí!!!!!!! Originály existují, ale staré nejméně těch 15 let a v nějakých přístrojích, dosti často je používal třeba Zeck. Takže pokud se někde na krámě objeví 2SA1302/2SC3281, je to zcela evidentní podfuk a pajc!!!!

Web

Re: DPA 222

Sinclair : Vím to od Tebe a po funuse. Je to opravdu " kauza Zeck" smile Ono to bylo někdy před dvěma roky. Sem do konference jsem to uvedl, protože není důležitý čas, ale princip. Přísahal jsem, že GESu budu dělat reklamu, co živ budu smile Takhle mě nasrat neměli...
Ostatní : Sinclair mi tehdy a) otevřel oči.  b) pomohl ze sraček doporučením náhrad (OnSemi). Ještě jednou dík.

Re: DPA 222

bubuxin: Já tu cívku, po zapájení, potírám ochranným lakem na osazené plošné spoje. Podívej se zde  http://www.gme.cz/index.php?action=deta … =&jaz=  Lakem napustíš vatu omotanou na špejli a potíráš tu cívku, po zaschnutí laku na cívce to dvakrát až třikrát zopakuješ a je hotovo. Ten lak má docela dobrou vzlínavost, tak ať neopatláš vše okolo.
Jak jsem se díval na tu tvou cívku, bylo by lepší kdyby dosedla až na plošný spoj.

(upravil kazzatel 30. 11. 2007 15:34)

Re: DPA 222

Ale prdlajs patlat lakem - celá finta je v tom, že musíte drát před motáním narovnat a holt motat pečlivě a drát pak mít před zaletováním dobře rovnoběžně srovnanej. Cívku je lepší mít zaletovanou do plošňáku nadoraz, pak totiž jde i případně líp dorovnat....

Re: DPA 222

Lak vyskusam. Cievky mam dlhsie ako je roztec dier na doske, preto som ich dal tak vysoko. Ale uvidim co s tym spravi lak. Mam jednu cievku do rezervy, teraz bude na skusky.

Re: DPA 222

Mě se to lakování celkem osvědčilo, až ten lak zaschne, tak to není téměř ani vidět.

Re: DPA 222

V životě jsme v našich modulech cívky nelakovali...

Web

Re: DPA 222

Ty cívky nelakuje asi nikdo, to je takové mé udělátko.

Re: DPA 222

Jeden konec drátu dát do svěráku a druhej do kleští a pořádně trhnout a máte ho rovnej. Pokud to nebudete dělat pořádně od začátku tak se vám to pak vysere

Re: DPA 222

Krásne spracovanie, gratulujem. Lakovať, prípadne ináč fixovať samonosné cievky je nutné asi iba v ladených obvodoch kde požadujeme dlhodobú stálosť indukčnosti, alebo v prípade spínaných zdrojov kde sa cez ne preháňajú značné prúdy, zamedzí sa pískaniu a podobným pazvukom. Tu to nie je treba, páč drát je dostatočne hrubý a cievka nemá 10deka na váhe.

Re: DPA 222

Nejlepší je smaltovaný drát odvinout přímo ze špulky, někde kde se navíjí trafa, v továrnách co mají vlastní trafo stanici toho ještě je. Pokud vám to nějaký blb, před předání, nesmotá do klubíčka. Se silným zohybaným  drátem se toho už moc nesvede, na té cívce je to vždycky vidět, že závit v místě ohnutí nikdy nepřiléhá k závitu.

(upravil bordy 30. 11. 2007 20:16)

Re: DPA 222

http://img125.imageshack.us/img125/3708 … 001pa2.jpg
http://img114.imageshack.us/img114/9417 … 008an2.jpg
http://img141.imageshack.us/img141/756/obrzok009bu3.jpg

wink

Re: DPA 222

I poměrně dost pomačkaný drát se dá bez problému srovnat v kousku hadříku /aby při protahování přes prsty nepálil/, přičemž konec si upnete třeba do svěráku. Běžně jsem takhle srovnával i dráty přes 1,5mm.

Web

Re: DPA 222

sinclair: Asi máte pravdu, když je nouze, tak jde vše.
bordy: Docela pěkné osazené.

Re: DPA 222

Silnější drát, který navíjím a který není rovný, vždy protáhnu např. mezi rukojeťmi dvou plastových šroubováků s tvarovanou rukojetí. Ty dám na sebe tak, aby šel drát do mírného "S". Nikdy se mi nestalo, že by lak došel k úhoně. Drát je pak jak z cívky od výrobce.

Web

Re: DPA 222

Soutěž předběžně zatím vede " bordy " - moc pěkná práce... smile

Re: DPA 222

Bez funkční konkurence se to soutěží smile Já bych třeba nechal delší vývody u toho usměrňovacího můstku aby se lépe chladil. Ale jinak skutečně pěkná práce. Nejen že součástky jsou hezky usazené ale také je to pěkně zapájené. Uchycení modulu je rovněž velice funkční.
Myslel jsem ale že se bude soutěžit nejen co se týče osazení ale ohledně celkového výsledného provedení. Prostě finál.

Re: DPA 222

Thales, tak sup sup. Myslel som si, ze budem posledny a od Piatku uz hram smile Pri tichom posluchu sa nestracaju detaily, ked pridam tak to slape fantasticky. Bohuzial moje repro ( http://audioweb.cz/vase-bubuxin1.htm ) vela nedokazu. Ale aj tak som spokojny, co tie moje mrchy dokazu. Len z myslienky "potrebujem nove repro" sa stala myslienka "potrebujem nove repro velmi rychlo!!!!"

Re: DPA 222

Ještě někdo byl pilný přes výkend ? Další poslechové zkušenosti ? smile